Voda dělá krásná těla

Pravidelné plavání vás dostane do formy! Ve vodě totiž vydáte až dvakrát více energie než při pochybu na souši. Pokud začnete minimálně dvakrát týdně věnovat čas plavání či aquaaerobicu či aquazumbě, brzy uvidíte výsledky a navíc se budete ve vodě bavit!

Posilovna ve vodě

Chcete-li zpevnit tělo a zmírnit celulitidu, udělejte si ve vodě čas na pravidelné cviky, se kterými docílíte pevného a štíhlého těla. Posilovat ve vodě můžete prakticky kdekoliv, v zimě využijte bazén, v létě můžete cvičit v rybníku i u moře. Začněte jednoduchým cvikem, stačí se postavit oběma nohama na dno bazénu a jednou nohou vykročit. Rychlým tempem střídejte nohy, čímž docílíte nůžek. Posílíte tak hlavně dolní končetiny. Poté se vrhněte na posilování zadečku a stehen. Postavte se na jednu nohu, zpevněte tělo a volnou nohu se snažte vyšvihnout alespoň do výšky pasu. Pamatujete si na dětského panáka? Nyní vám pomůže k pevnému trupu ve vodě! Ve vodě se postavte rovně vzpřímeně a poskokem roznožte. Paže zvedejte vzhůru, aby se posílila i vrchní polovina těla. Tlakem v hlubší vodě docílíte většího výdeje energie. Zpevněte své tělo!

1397737225_a26168f2d6_oZvládne každý

Nezapomeňte procvičit i ruce! Stačí dělat půlkruhy s pažemi nebo výskoky vzhůru, při kterých posílíte celé tělo. Osvědčený je i cvik, při kterém hmatáme za tělem. Každé cvičení provádějte alespoň půl minuty. Trénink zakončete protažením a relaxací třeba v bublinkách. Připravte si svůj vlastní plavací trénink, který bude příjemným zpestřením pracovního týdne. Ze začátku zkuste třeba deset bazénů a půlhodinku věnujte posilování těla. Promasírujete tak vnitřní orgány, prohřejete svaly a promasírujete pokožku. Plavání může provádět každý – díky vodě nezatěžujete klouby, a nejen proto je plavání doporučováno jako účinné cvičení proti nadváze a celulitidě.

Autor úvodního obrázku: gabriel.jorby

Autor obrázku v textu: veni markovski

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Send this to a friend