Vnímání jídla = snadné hubnutí 2. díl

Domů » Jak zhubnout » Vnímání jídla = snadné hubnutí 2. díl
hubnutí

Jestliže chcete zhubnout pár kilo, abyste se vešli do plesových šatů, oblíbených plavek nebo chcete na oslavě vypadat prostě dokonale, bude pro vás těžký oříšek si váhu udržet. Hubnutí totiž nemusí být jen neustálý maraton odříkání, ale naopak může vést k celkové změně vnímání jídla. V tom vám pomůžou jednoduché návyky, díky nimž si už nebudete nakupovat ve slevách, abyste ušetřila, ale raději se zaměříte na kvalitní potraviny a dostatečnou přípravu chutných a zdravých jídel. V minulém díle jsme vám poradili, že den nastartuje třeba hrníček vody s citronem pro osvěžení. A co dál?

Chraňte zdraví celé rodiny

vaha

Do jídelníčku přidejte rovněž polévky. Jsou skvělou volbou pro ty, kdo nemají čas vařit a chtějí vyvážit přísun všech důležitých prvků. Do polévky jednoduše schováte obiloviny, mořské řasy kvůli minerálům, koření a bylinky kvůli stravitelnosti a na posílení imunity. Polévka je vděčná také tím, že ji klidně můžete snídat, obědvat nebo večeřet a nepřiberete. Troufáme si dokonce tvrdit, že spíše zhubnete. Stejně tak se přestaňte u oběda trápit zeleninovým salátem, který vám stejně nic nedá. Studená zelenina ochlazuje naše vnitřní prostředí. Chcete-li změnit stravovací návyky, zhubnout trvale, začněte malými změnami a postupně přidávejte další změny a ubírejte nezdravé potraviny z jídelníčku. Pokud se rozhodnete, že od pondělí hubnete a jedinou vaší stravou budou zeleninové saláty, vaše tělo začne dělat tukové zásoby na horší časy.

polevka

Místo nárazových změn vsaďte na hořké potraviny, které odbourávají v těle tuky a vyvolávají pocit sytosti. Hořká chuť způsobuje to, že sníme méně a navíc hořčiny odstraňují tuky z oblasti břicha. Do hořkých potravin patří třeba kapusta, brokolice, řeřicha nebo čekanka. I artyčoky zrychlují metabolismus a tělo spaluje rychleji. A samozřejmě nezapomínejte na pravidelný pohyb. To neznamená, že se musíte hned přihlásit na maraton, stačí procházky s vaším čtyřnohým miláčkem nebo výlet do hor.

Autor úvodního obrázku: adampaulgreen2012

Autor obrázku v textu: adampaulgreen2012

Autor obrázku v textu: beatbullŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz