Vnímání jídla = snadné hubnutí 1. díl

Domů » Jak zhubnout » Vnímání jídla = snadné hubnutí 1. díl
váha

Začněte se stravovat zdravě a prodlužte si život. Stále slyšíte ze všech stran, jak je důležité jíst zdravě, vyváženě a starat se o svůj zdravotní stav? Chcete-li se držet zásad zdravého životního stylu, měli byste vědět něco o potravinách a dodržovat některé rady, které vás nasměrují ke koupi kvalitní, místní a sezónní stravy.

Jídlo jako fenomén

kaše

Často slyšíme, že kuchařky patří mezi nejčastěji prodávané a vyhledávané knihy. A není se čemu divit. Jídlo totiž ovlivňuje náladu, celkový pocit ze sebe sama, vztahy a společenský život. Nevěříte? Při večeři spolu můžete komunikovat, rozvíjet a upevňovat vztahy a nutně to nemusí znamenat, že zapnete televizi a poobědváte n a koleni na gauči v obývacím pokoji. Stolování by se mělo stát jakýmsi obřadem, který si vychutnáte od začátku do konce, a rovněž by se mělo jednat o pravidelný rituál. Rozhodně u jídla nespěchejte, nejezte ve stoje u lednice a nehltejte. Ač chcete věřit či nikoliv, i tento přístup rozhoduje o následných kilech. Věnujte pozornost i signálům vašeho těla. Například pálení žáhy je jasnou známkou toho, že je váš organismus překyselený a bude zapotřebí ubrat smažená jídla a tuky vůbec. Stejně tak ale vysílá signál, že se o své tělo nestaráme tak, jak bychom měli a že je něco v nepořádku s trávením. Nejprve si proto udělejte čas a věnujte se vyčištění střev, což vám ulehčí a vy se začnete brzy cítit mnohem lépe. Přidejte do jídelníčku zeleninu, obiloviny, vlákninu. Postupně ze svého vaření vypusťte grilování, smažení a pečení a zaměřte se spíše na napařování, vaření a dušení.

pálení žáhy

Začněte také s malými a jednoduchými rituály, které vás naučí jasnému režimu. Den nastartujete třeba šálkem horké vody s citronem. Horká voda pomáhá vyčistit organismus, citron startujte zažívání a mění prostředí směrem k zásaditosti. Na snídani si dopřejte chutné obilné kaše plné kvalitních látek, minerálů a vlákniny, která vás zaručeně zasytí na celé dopoledne. V dalším díle si povíme něco o nákupu a přípravě jídla, které vyžaduje pečlivost a dostatek času.

Autor úvodního obrázku: kindlecovers

Autor obrázku v textu: JoHunter

Autor obrázku v textu: healthsame

 Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz