Vánoce – jak letos nepřibrat?

Domů » Jak zhubnout » Vánoce – jak letos nepřibrat?
přejídání vánoce

Každoročně znamenají vánoční svátky jediné – obžerství, kdy si dopřejeme ke svačině tác lahodných vanilkových rohlíčků, večeříme smažené kapry a popíjíme míchané nápoje plné zbytečných cukrů. Chcete letos přečkat Vánoce bez zbytečných kil navíc? Chcete letos po svátcích dopnout vaše oblíbené jeansy? Pak se řiďte jednoduchými pravidly, které vás uchrání před nechtěnými špeky!

Všeho s mírou

 vánoční jídlo

Základní pravidlo – všeho s mírou – platí o Vánocích trojnásob! Proč se omezovat a neochutnat maminčiny vynikající linecké nebo tátův bramborový salát? Jen si dopřejte méně než loni a uvidíte, že vaše chuťové buňky budou uspokojeny a vy nepřiberete ani deko navíc. Pozornost věnujte i přípitku. Pravidlo pro konzumaci alkoholických nápojů zní – pokud to jde, vyhněte se jim. Jsou totiž kalorické, pijí se prakticky sami a problém je se brzdit s jednou skleničkou. Kromě celodenního sezení u pohádek, vysedávání u příbuzných a ochutnávání všech druhů cukroví od tetiček, nezapomínejte i na pohyb. Skvělý je běh nalačno. Stačí vstát o půlhodinku dřív a proběhnout se nebo si dát dvacet minut rychlé chůze. Máte-li doma čtyřnohého miláčka nebo malé miminko, zajděte s nimi na procházku a pořádně se provětrejte. Na návštěvě u známých se nabídněte, že provětráte pejska nebo se projdete s miminkem a odlehčete tak svému přetěžkému organismu.

 cvičení vánoce

O svátcích se držte hesla, že hlad je převlečená žízeň a stále u sebe mějte sklenici s vodou nebo neslazeným bylinkovým čajem. I mlsání si můžete zpříjemnit! Zkuste sladkosti nahradit třeba lyofilizovaným ovocem nebo si po ránu místo nedojedeného smaženého kapra dejte bílý jogurt s müsli na spravení žaludku. Říká se, že pro zdraví je potřeba udělat denně alespoň 10 000 kroků. Pořiďte si krokoměr nebo si pod stromeček přejte šikovného pomocníka, který vám pomůže s hubnutím. Chcete zlepšit kondici? Pak udělejte o dva tisíce kroků navíc a máte vyhráno! Jste vytíženi i přes Vánoce? Pak navštivte fitness centrum, kde myslí i na náročné klienty a zařazují půlhodinové tréninky, na které si najde čas opravdu každý. Vyzkoušejte třeba Made in Brazil nebo CX Worx. Vánoční přejídání na své postavě nepoznáte ani po návštěvách kruhového tréninku či cvičení s Jillian Michaels.

Autor úvodního obrázku: health.ninesmn.

Autor obrázku v textu: strengthrunning

Autor obrázku v textu: nevermindthebuspassŠtítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz