Vajíčka čtyřikrát jinak – zdravá snídaně pro každého

Domů » Zdravá výživa » Vajíčka čtyřikrát jinak – zdravá snídaně pro každého
vajicka1

Vejce patří do zdravého životního stylu a ve správném poměru s ostatními důležitými látkami a vitaminy vykouzlíte zdravou a chutnou snídani či svačinu. Připravit si je můžete hned na několik způsobů. Uvařte si je třeba naměkko, natvrdo nebo jako omeletu. A co k nim přidat?

Udělejte z vajíček dokonalý požitek

vajca

Lahodnou omeletu připravíte jednoduše. Na pánvi rozpusťte kvalitní tuk. Vyzkoušejte třeba kokosový olej, který se v poslední době dostává do českých kuchyní a právem je označován jako skvost mezi tuky. Oproti jiným olejům a tukům nenasává mastnotu, je zdravý, neparfémovaný a prakticky bez kalorií. Tím pádem nezvyšuje cholesterol a nepřepaluje se. Kokosový olej můžete používat v kuchyni i na tělo. Skvěle působí na suchou a podrážděnou pokožku. Zpátky do kuchyně – do rozpáleného tuku vložte plátky žampionů nebo šunky, a nechte změknout. Poté do pánve rozklepněte dvě vejce a promíchejte, nechte smažit a nakonec svůj výtvor posypejte dýňovými, slunečnicovými nebo lněnými semínky. Pokud dáváte přednost jiné variantě vajíček, pak zkuste třeba oblíbená vajíčka natvrdo či naměkko.

vajicka

Z tuků můžete kromě kokosového oleje použít třeba i půl avokáda nebo lžíci másla. Nezapomeňte doplnit proteiny! O ty se skvěle postará třeba 100 gramů uzeného lososa, slunečnicová semínka (postačí 30 gramů), 2 plátky slaniny nebo 40 gramů kozího sýra, který vyniká svou typickou vůní a chutí. Zdravá snídaně se neobejde ani bez zeleniny. Skvěle poslouží 50 gramů rukoly, 50 gramů hub nebo chřest ve stejné gramáži. Moc dobrá jsou i rajčátka nebo paprika. Vykouzlit můžete i jiné kombinace, vždy vsázejte na své oblíbené chutě a vše, co doma najdete. K dochucení používejte nejlépe čerstvé bylinky. Máte rádi vajíčka? Pak se s námi podělte o způsob, jak je připravujete. Všechny kombinace jsou vítány!

Autor úvodního obrázku: rob_rob2001

Autor obrázku v textu: avlxyz

Autor obrázku v textu:  shilobarŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz