Superpotraviny pro vaši krásu 2.

Domů » Zdravá výživa » Superpotraviny pro vaši krásu 2.
mrkev

Zajímáte se o zdravý životní styl? Je vyvážený jídelníček vaší prioritou? Chcete-li žít skutečně zdravě, dobře vypadat, cítit se svěže a porazit podzimní únavu, přidejte do svého jídelníčku superpotraviny, které skvěle chutnají, jsou cenově dostupné a s vaší pletí i tělem dokáží doslova zázraky. Vrhněte se do světa zdraví a čerpejte ze zdrojů přírody. Žijte zdravě a chutně! Začněte ještě dnes.

Malé bobulky – elixír zdraví

 borůvky

Hroznové víno i borůvky patří mezi superpotraviny pro obsah cenných látek. Hroznové víno obsahuje ovocné kyseliny a flavonoidy podporující prokrvení tkání, odvodňují a vyplavují nahromaděné toxiny v těle. Ač je hroznové víno označováno experty na výživu za příliš cukernaté, hrst bobulek vám neuškodí a navíc zažene chuť na sladké. Borůvky, tmavé bobulky mají očišťující i omlazující schopnosti. Kromě vysokého obsahu vitaminu C bojují s vráskami a volnými radikály při opalování. Zpevňují pokožku a nemají žádné kalorie! Přidejte je do ranního jogurtu, kaše nebo si připravte zdravou svačinku v podobě ovocného salátu.  Žaludek zasytí i mrkev, cenný zdroj beta-karotenu. Mrkev je lehce stravitelná, chutná a poskytuje ochranu pokožky před negativním vlivem UV záření. Jako důležitý antioxidant by měla být i mrkev součástí vašeho jídelníčku. Zkuste ji připravit třeba na páře tak, aby neztratila cenné složky a kdykoliv vás popadnou chutě na brambůrky, začněte místo nezdravé mastné pochoutky chroupat zdravou a výživnou mrkev.

 zelený čaj

Další skvělou potravinou v jídelníčku jsou rajčata. Milujeme pro jejich sladkou chuť, ale kromě toho obsahují ještě lykopen, látku, která dělá dobře kožním buňkám. Navrací pleti kolagen a elasticitu, udržuje pleť pružnou, pevnou a čistou. Zároveň najdou rajčata všestranné využití v kuchyni – hodí se do polévek, omáček, salátu nebo jen tak na chleba. Naši desítku superpotravin uzavírá, jak jinak, než zelený čaj. Ten je právem nazývám elixírem života a již staré civilizace ho považovaly za skutečný poklad. Kvalitní zelený čaj pomáhá s vodou v těle, se stárnutím pokožky i vznikem vrásek. Přiravte si dva šálky neslazeného zeleného čaje denně a bojujte s celulitidou, únavou i nevzhlednými pupínky na tváři.

Autor úvodního obrázku: yopriceville

Autor obrázku v textu: foodtown

Autor obrázku v textu: boldskyŠtítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz