Stravování ve fast foodu – jde to i zdravěji!

Domů » Jak zhubnout » Stravování ve fast foodu – jde to i zdravěji!
fastfood

Návštěva fast foodu v moha případech znamená zmaření dosavadních cílů zhubnout, protože málokdo dokáže odolat křupavému masu, zlatavým hranolkům nebo oblíbenému hamburgeru s pořádnou dávkou majonézy. Jestliže si nedokážete jednou za čas odepřít oběd v rychlém občerstvení, držte se několika zásad, se kterými budou následku o trochu mírnější a vy se tak nebudete muset obávat výčitek ze selhání.

Žádné limonády

diet food

První zásadou je, abyste vynechali sladké nápoje a limonády. Malý nápoj obsahuje asi 7 kostek cukru, velký až 13, takže jsou samy o sobě vydatným zdrojem prázdné energie. Místo toho si poručte čistou vodu a pouze v nejhorším případě, kdy už opravdu nebudete moci udržet chutě na uzdě, limonádu s umělými sladidly. Ty ovšem vůbec neprospívají vašemu tělu, kloubům a zažívání, a proto se jim raději obloukem vyhněte. Rovněž se snažte vyvarovat langošům, smaženým sýrům, hranolkům a jakýmkoliv dalším smaženým pokrmům. Pozor dejte i na výběr salátů. Zeleninový salát je dietní a nízkokalorický pouze do chvíle, než ho zakápnete smetanovou zálivkou, sýrovým dresinkem nebo dipem s krutony. Volte raději lehčí saláty, které neobsahují další kalorické složky, jako tučné sýry, smažené maso a podobně. Časté návštěvy ve fast foodech znamenají odpolední kávičku s dortíkem nebo zmrzlinou. Kávu ano, ale pozor na přeslazené varianty, jako je latté, cappuccino, frapé s příchutí i šlehačkové a zmrzlinové kávy. I zmrzlinu si dejte jen tak, protože právě čokoládové a obarvované polevy jsou energeticky pro tělo nejnáročnější. Vyhněte se posypkám a polevám. Ideální volbu představuje tvarohová a jogurtová zmrzlina, kterou báječně doplní čerstvé ovoce.

 hranolky

O hamburgeru platí, že je největším nepřítelem hubnutí. Pokud si odpustíte tučné složky, jako je slanina, sýr, majonéza a vrchní část housky, může být i hamburger kvalitním pokrmem. Naprosto se vyhněte hranolkům, které sice chutnají skvěle, ale jsou energeticky prázdné, nezasytí a navíc se po nich přibírá. Místo toho si k obědu dopřejte extra porci zeleniny. I přesto, že je fast food vaší oblíbenou zastávkou z práce nebo o víkendech, snažte se ho brát jako nouzovku a raději si připravte zdravé jídlo doma.

Autor úvodního obrázku: chief_huddleston

Autor obrázku v textu: FarmtoFit

Autor obrázku v textu: manoftaste.de

 Štítky: , , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz