Řekněte NE sladkostem!

Domů » Jak zhubnout » Řekněte NE sladkostem!
sladké

Bohužel každý z nás nemá pevnou vůli, a tak ho voňavý dortík svede z hubnoucí cesty mnohem snáz, než někoho, kdo dokáže zarputile odmítat jakékoliv cukry. Pokud patříte do první skupiny, která se sice snaží, ale pokušení nakonec podlehne, nezoufejte. Existují totiž triky, jak si vypěstovat pevnou vůli, sebekontrolu a zbavit se tak jednoduše na čokoládě! 

Hubnutí aneb jak odolat

 sladkosti

Hubnutí může pro mnohé z nás představovat spoustu odříkání a neustálého pocitu slabosti pro jídlo. Jestliže vás ale už nebaví celý víkend hladovět a v pondělí večer vybílit celou lednici, spořádat balíček chipsů a ještě to zapít sladkou limonádou, je potřeba přístup změnit. Odborníci přišli na to, že každý člověk má přirozenou sílu a schopnost sebeovládání na dosah ruky, jen musíte přijít na to, jak se svým údělem pracovat. Skvělým tipem je hledání rozptýlení. Honí vás mlsná? Dostali jste chuť na oblíbený dortík? Vytvořte si seznam věcí, které chcete už dlouho udělat. Věcí, které sice nehoří, ale jejich práce vám sebere hříšné myšlenky. Roztřiďte staré fotografie, umyjte lednici nebo zkuste dlouho odkládanou činnost – naučit se luštit sudoku, háčkovat nebo třeba vytvořit vlastní obraz. Odříkání je spojeno s heslem – sejde z očí, sejde z myslí. Máte chuť na dort? Rychle pryč z cukrárny. Jak si hubnutí ještě více odlehčit? Nekupujte domů sladkosti, které by vás lákaly. Nevytvářejte si příležitosti, které vám budou odříkání ztěžovat. Chcete zhubnout? Tak se obloukem vyhněte regálům s čokoládami.

 sladke

Rovněž si vyzkoušejte psychologické „jestliže“. Jde o lehce natrénovatelnou záležitost, kdy budete mít připravené odpovědi. Například v kavárně vás pobídne kamarádka, abyste společně ochutnaly oblíbený dezert. Pak si řekněte: „jestliže mi kamarádka nabídce dort, tak já řeknu, že si dám pouze kávu“. Je to jednoduché, zaručeně účinné a mozek se časem přeprogramuje místo povelu „udělej to“ na „nedělej to“. Na někoho zase platí, že si oblíbené kalorické bomby představuje zkažené. Dostali jste chuť na svůj oblíbený koláč? Pak si představte, že je v něm zapečený šváb a zaručeně sáhnete raději po cereální bagetě.

Autor obrázků:  Nomadic Lass

 Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz