Máte rádi slané mlsání? Vyzkoušejte zdravější varianty 2.

Domů » Zdravá výživa » Máte rádi slané mlsání? Vyzkoušejte zdravější varianty 2.
tyčinky

V prvním díle našeho zdravého okénka jsme vám představili výrobky, po kterých nemusíte mít strach, že vaše snaha zhubnout přijde vniveč. Naopak, našli jsme takové potraviny, které můžete mlsat večer u televize a žádnou velkou škodu na svém zdraví či postavě s nimi neuděláte. Připravte si doma zeleninové chipsy nebo vyzkoušejte zdravější varianty křupek. A co dobrého byste si ještě dali?

Tyčinky na všechny způsoby

 špaldove

Tyčinky jsou součástí každé párty a oslavy. Pečené, smažené, solené nebo obalené v koření – určitě jste je vyzkoušeli všechny! Je třeba si ale uvědomit, že tradiční sýrové tyčinky mívají ve sto gramech až dva tisíce kilojoulů a téměř 20 gramů tuku. Zkuste místo toho zdravější varianty ze špaldové či celozrnné mouky. Mají nižší energetickou hodnotu a výrazně menší obsah tuku. Pokud si nedokážete tento pamlsek odepřít, vybírejte vždy výrobky z tmavé mouky, které vás lépe zasytí, nebudete po něm hladoví a tím pádem jich nesníte ani tolik. Pokud možno se vyvarujte přípravě domácích tyčinek z listového těsta, které je pro nás obrovskou kalorickou bombou. Sáhněte raději po tyčinkách se seznamem nebo kořením. Zakoupit je můžete ve zdravé výživě nebo v supermarketech mezi zdravými potravinami.

 ořechy

A jak je to s těmi našimi oblíbenými ořechy? Ořechy jsou na jedné straně vyzdvihovány jako zdroj kvalitních tuků, ale pokud sníte celý balíček pražených a solených oříšků na posezení, nasoukáte do sebe téměř třetinu denního energetického příjmu, což je špatně. Pokud chcete zhubnout, zařaďte ořechy do dopoledního jídelníčku a vynechejte pražené a solené verze. Sto gramů takové pochoutky vás totiž přijde až na dva a půl tisíce kilojoulů. Místo toho, pokud ochutnáte pšeničné klíčky nebo křehké grahamové plátky, ušetříte téměř polovinu energie a minimálně třetinu tuku. Své chuťové buňky můžete lehce ošálit a oblíbené oříšky nahradit třeba popcornem nebo špaldovými chlebíčky.

 

Autor úvodního obrázku: vegmania

Autor obrázku v textu: zij-zdrave-es

Autor obrázku v textu: vegmaniaŠtítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz