Máte rádi slané mlsání? Vyzkoušejte zdravější varianty!

Domů » Zdravá výživa » Máte rádi slané mlsání? Vyzkoušejte zdravější varianty!
chipsy

Pokud zastáváte názor, že k televizi zkrátka miska solených arašídů nebo pytlík paprikových chipsů, je tento článek určen právě vám. I během diety si můžete občas dopřát nějakou slanou pochoutku a nebát se, že týdenní maratón v posilovně bude během jednoho večera zatracen. Vyzkoušejte zdravé varianty slaných dobrůtek a sami uvidíte, jak vás jejich chuť překvapí. Jestliže máte  v plánu takové výrobky nakoupit, zaměřte se při výběru nejen na celkový příjem energie, ale také množství tuku. Navečer je totiž právě nejtučnější jídlo tím nejhorším, co pro své křivky můžete udělat.

Milujeme chipsy, křupky a tyčinky

 tyčinky

Schováváme je pro návštěvu, saháme po nich na oslavách, téměř každý je má doma – řeč je o slaných variantách brambůrek, smažených lupínků s různými příchutěmi od sýrových variací až po koření masa. Tyto slané výrobky mají průměrně ve sto gramech přes dva tisíce kilojoulů a obsahují téměř 40 gramů tuku. Místo toho můžete vyzkoušet novinku, která si získává na oblibě. Ochutnejte sušené chipsy z řepy a celeru! Obsahují poloviční příjem energie a pouze 1,5 gramu tuku. Dobrá zpráva je, že si je můžete vyrobit doma a ochutit kořením, které máte rádi. Omezte pojídání klasických chipsů, které obsahují rakovinotvorné látky a podle složení často zjistíte, že tyto výrobky nejsou vůbec z brambor. Díky vysokému obsahu soli dochází k zadržování vody v těle a tím pádem i nabírání na objemu. Mnoho lidí si myslí, že když vymění chipsy za „zdravější“ variantu křupek, prospěje svému tělu. Bohužel vás musíme zklamat. Křupky jsou tvořeny z jedné třetiny tukem, takže škodí nejen vaší figuře, ale také srdci, cévám a kloubům. Vyvarujte se jejich nákupu a místo toho vsaďte na pohankové křupky bez lepku nebo kukuřičné křupky a tyčinky, které mají ve sto gramech opět pouhou polovinu energie a maximálně 2 gramy tuku.

 chipsy z řepy

V dalším díle se můžete těšit na zdravější pochoutky, které nakoupíte ve zdravé výživě nebo specializovaných prodejnách. Vybírejte si výrobky bohaté na vlákninu, které vás nejen zasytí, ale budou i chutnat!

Autor úvodního obrázku:  loop_oh

Autor obrázku v textu: extrudo

Autor obrázku v textu: beautify-meŠtítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz