Předsevzetí zhubnout? Začněte se sportem! Který vybrat? 1. díl

Domů » Cvičení » Předsevzetí zhubnout? Začněte se sportem! Který vybrat? 1. díl
pilates

Vánoční svátky nám daly pořádně zabrat, cukroví se pomalu usazuje ve vašich bocích a smažený kapr se s pořádnou náloží bramborového salátu odráží v povadlých pažích. Jak se tedy zbavit tukových zásob, zpevnit svaly a vyrýsovat dokonalé ženské křivky? Seznamte se se sporty, které byste měly v příštím roce vyzkoušet!

Pohyb musí být zábava

tanec

Nechcete-li vypadat jako kulturistka, zvolte si sport, který krásně vytvaruje postavu a zároveň vás bude bavit. Znamená pro vás ranní běh utrpení a nutnou povinnost? Pak se nemůžete divit, že s běháním seknete po pár dnech. Ženy milující pomalejší formy cvičení (ať už kvůli klidu, harmonii, relaxaci či velké nadváze a bolavým kloubům) ocení cvičení pilátes, které kombinuje prvky jógy s rehabilitačními technikami a klade důraz na posilování jednotlivých partií, správné dýchání a tvarování dlouhých štíhlých svalů. S pilátesem vyrýsujete zádové, břišní i hýžďové svalstvo a opticky prodloužíte své tělo. Navíc zlepšíte držení těla, získáte ohebnost i dýchání. Pilátes se cvičí prakticky v každém sportovním centru. Dejte si předsevzetí dosáhnout rovnováhy všech svalových skupin – s pilátes se vám to zaručeně podaří!

yoga

Tanec patří do skupiny cvičení, které kromě posilování svalů i spalují tuky. Nebojte se tance ani v případě, že trpíte nadváhou nebo jste starší ročník. Zkusit můžete třeba taneční verze aerobiku a pilates, nebo hip hop, pole dance či latinskoamerické tance s nádechem flamenca. Ženy si během tance výrazně zlepší koordinaci, nabydou kýženého sebevědomí a získají ladné ženské křivky. Navštivte vaše oblíbené fitness centrum, kde si můžete prohlédnout nabízené hodiny a tančit třeba i doma při oblíbené muzice. Nešlápnete ani vedle s pravidelnými návštěvami posilovny. Důležité je pouze zvolit vhodné stroje. K zeštíhlení a tvarování boků, stehen či lýtek slouží šlapací simulátory, chůze, běh, steppery, rotopedy nebo eliptcký trenažér, který si můžete pořídit i domů a cvičit tak kdykoliv vás přepadne chuť.

Autor úvodního obrázku: heidertorres

Autor obrázku v textu: Bahman Farzad

Autor obrázku v textu: daronshade

 

 Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz