Ořechy – pomocník v hubnutí i dietní prohřešek

Domů » Zdravá výživa » Ořechy – pomocník v hubnutí i dietní prohřešek
ořechy

Také patříte mezi milovníky ořechů? Není se čemu divit! Kromě skvělé a nezaměnitelné chuti jsou plné zdravých tuků, které chrání tělo před nemocemi srdce a cév. Oblíbené kešu oříšky zlepšují imunitu a podporují paměť. Jsou totiž bohatým zdrojem draslíku a hořčíku. Mandle zase díky vysokému obsahu vlákniny udělají dobře zažívacímu ústrojí. Rádi zápasíte s pistáciemi ve skořápce? Pak do sebe dostáváte řádnou dávku železa. Para ořechy zase obsahují vitamin B1, který posiluje proti stresu a vlašské oříšky jsou vhodné nejen k pečení cukroví, ale také jako zdroj nenasycených mastných kyselin. V jakém množství je ale konzumovat, aby nebyly zmařeny vaše hubnoucí cíle?

Jedna lžička postačí

 ořechy2

Ořechy a semena jsou zdravými a energeticky bohatými potravinami. Právě proto si dávejte výrazně pozor na množství, které do sebe nasoukáte. Často totiž ani nevnímáte, jak rychle se vám ztrácí pytlík mandlí před očima a končí v útrobách vašeho žaludku. Vsaďte na oříšky se skořápkou, jako jsou třeba pistácie, jejichž usilovný boj vás alespoň trošku odradí. Nenechávejte si po byte rozmístěné misky s oříšky, které vás zbytečně lákají k sem tam nějakému uzobnutí. Pokud jsou ořechy součástí denního jídelníčku, dopřejte si maximálně jednu lžičku nebo lžíci k jídlu. Pokud ale máte k jídlu tučnější potraviny, ořechy si už nedopřávejte. Naopak, budete-li mít nízkotučnou svačinu či večeři, nebojte se přidat hrstku pro zlepšení chuti.

 orišky

Nezapomínejte, že záleží na samotném výběru ořechů. Do dietního jídelníčku zaručeně nepatří oříšky obohacené dalšími přísadami – máčené v čokoládě, jogurtu či solené. Ze zdravého směru se z nich rázem stávají kalorické bomby, které obsahují pouze ztužený tuk a cukr. Pozor si dejte také na kvalitu. Vybírejte čerstvé zboží, nejlépe ve specializovaných prodejnách, kde jsou oříšky stále kontrolovány a doplňovány. Nemůže se tak stát, že narazíte na plesnivé či zkažené zboží. Doma skladujte oříšky v chladu, nejlépe lednici v dobře uzavíratelné dóze. Také milujete oříšky? A k čemu je přidáváte?

Autor úvodního obrázku:  s58y

Autor obrázku v textu:  Gabriela Tulian

Autor obrázku v textu:  …alita…Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz