Ořechová mánie

Domů » Zdravá výživa » Ořechová mánie
mandle

Potraviny, které lehce nakoupíte, a přitom mají blahodárný vliv na zdraví, by měly tvořit velkou část jídelníčku. Mezi takové patří i ořechy a to i v případě, že zrovna držíte dietu. I přes vysokou energetickou vydatnost ořechů, byste je měli do jídelníčku pravidelně zařazovat. Víte, co vše vám mohou ořechy nabídnout?

Podpořte své zdraví

 ořechy

Ořechy jsou plné důležitých látek pro správnou funkci organismu a celkový chod těla. Například vlašské ořechy obsahují velké množství nenasycených mastných kyselin, řadu vitamínů, draslík, hořčík nebo flavonoidy. Vlašské ořechy jsou účinné při boji se stresem, depresí či například úzkostí. Jsou rovněž výborným pomocníkem pro lidi trpící únavou a osvědčuje se stejně dobře jako prevence vzniku srdečních onemocnění. Lískové ořechy jsou zdrojem minerálů, bílkovin a polonenasycených mastných kyselin a jejích konzumací se napomáhá snižování cholesterolu. Mandle jsou bohatým zdrojem vlákniny a působí příznivě na trávicí systém. Nízká hodnota sacharidů v mandlích je zařazuje mezi ořechy, které snižují obsah cukrů v krvi a podílejí se na snížení rizika vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Para ořechy se pyšní vysokým obsahem selenu, který působí preventivně proti rakovině a nezanedbatelné jsou také v prevenci proti šedému zákalu a okulární degeneraci. Pistácie jsou bohatým zdrojem antioxidantů, zatímco kešu může nabídnout vysoké množství železa, zinku a hořčíku.

Na sladko i na slano

 oříšky

Ořechy se dají konzumovat jakkoliv! Ořechy můžete jíst samotné, v buchtách, salátech, pomazánkách nebo také v lahodných smoothies. Jejich využití a možnosti úpravy jsou nekonečné. Vyrobit si tak můžete také například čaj, med nebo kompot či využít místo jader také listí, z kterého se dá vykouzlit originální přísada do koupelí. Dopřejte si svou denní dávku ořechů a prospějte svému zdraví.

Autor úvodního obrázku: Yoonki Jeong

Autor obrázku v textu: The Little Squirrel

Autor obrázku v textu: KiwiCharlotte

 Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz