Odpovědi na nejčastější otázky při hubnutí 1. část

Domů » Jak zhubnout » Odpovědi na nejčastější otázky při hubnutí 1. část
Start diet today

Konečně jste se rozhodli změnit stravovací návyky, pravidelně se věnovat sportu a nyní nevíte, co všechno změnit? Připravili jsme pro vás článek, ve kterém najdete otázky na nejčastější otázky provázené hubnutí. Nyní už budete vědět, co dělat, když se váha zastaví, kolik vypít tekutin i jaké porce jíst.

Zdravé hubnutí = změna od základů

 přejídání

Chcete-li trvale zhubnout, je zapotřebí změnit nejen jídelníček, ale přidat také pohyb, hlídat odpočinek a spánek. Pokud se rozhodnete pro změnu životního stylu, pak to musí být skutečně se vším všudy. Pokud jste zvyklí jíst denně čokoládu nebo chipsy, vaše tělo se při změně začne brzy ozývat. Ze všeho nejdřív je to psychika, člověk se zklidní a najednou má více energie. Tučná a masitá jídla patří mezi nejtěžší a právě proto jsme po nich nejen tlustší i my, ale i unavenější než po zeleninovém salátu. Začnete tedy u stravování. Držte se zásady, že i malé množství jídla z kvalitních surovin vydá za více než knedlo vepřo zelo přetékající z malého talíře. Jezte raději méně ale častěji než velké porce dvakrát za den, které jsou pro naše tělo zbytečnou zátěží. Stejné je to i s pitným režimem. Malé množství přijímaných tekutin způsobuje bolesti hlavy a únavu, zbytečně velké množství zase přetěžuje organismus. Člověk by měl denně přijmou asi 3 dl na 10 kg své váhy. Nezapomínejte ale, že voda je také obsažena v polévkách, ovoci, kávě a řadě vařených příloh.

 sport

Velkým otazníkem je také večeře. Mnoho lidí dostává večer hlad a často končí právě vybílenou lednicí a nafouknutým břichem. To svědčí o tom, že přes den málo jedli. Známkou toho může být i stres v práci. Pokud nemáte tendenci v pracovní době jíst, může to být způsobeno právě stresem a nedostatkem času si jídlo vychutnat. Večer, když tělo rezignuje, pocítí hlad a vy tak sníte všechno, co vidíte. Najděte si čas na svačinu a oběd si vychutnávejte. Není řešením ho do sebe „naházet“. Pokud přejdete na vyváženou a pravidelnou stravu, vaše večerní útoky na lednici zmizí.

Autor úvodního obrázku:  Alan Cleaver

Autor obrázku v textu:  Helga Weber

Autor obrázku v textu:  Rance CostaŠtítky: , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz