Když vás neustále honí mlsná

Domů » Jak zhubnout » Když vás neustále honí mlsná
hubnutí2

Možná je to i váš případ – celý den pravidelně jíte, pak ale sednete k televizi a máte neovladatelnou potřebu otevřít pytlík s brambůrky, sníst čokoládu nebo si objednat hranolky a smažená křidýlka z fast foodu? Pokud trpíte návaly hladu v době před menstruačním cyklem, je vám z poloviny odpuštěno. Jestliže vás ale takové chutě berou pořád, pak je něco v nepořádku. Dá se tomu vůbec zabránit a kočírovat svoje chuťové buňky?

Pravidelnou stravou proti záchvatům přejídání

 fast food

Prakticky nejčastější chybou, kterou dělá většina z nás, je absolutní vyškrtnutí nezdravých jídel, příloh, pečiva a sladkostí z jídelníčku. Snažíme se držet tak striktní dietu, která nás dřív nebo později dožene k touze ochutnat něco zakázaného, sladkého či slaného. To je způsobeno poklesem hladiny cukru v krvi. Dalším velkým dietním prohřeškem, proč ve chvilkové slabosti saháme po chipsech, je nepravidelnost ve stravování. Intervaly by měly být zhruba dvě až čtyři hodiny podle vydatnosti jídla. Kromě kvality snězeného jídla je stejně důležité i množství. Je tedy logické, že pokud sníte na oběd tučné jídlo, zapijete ho slazenou limonádou, budete mít chuť na dezert. To je ovlivněno velmi nízkým obsahem vlákniny a bílkovin v nezdravých potravinách a vysokým glykemickým indexem. Dalším problémem, kterého je třeba se vyvarovat, je zapomínání jíst. Pokud celý den nestíháte v klidu snídat, obědvat a svačit, pak není divu, že večer u televize, při chvilce klidu, „vybílíte“ celou lednici.

 jídlo

Jak tedy s chutěmi bojovat? Východiskem je pravidelná strava přibližně každé tři hodiny a přiměřená konzumace sacharidových příloh. Zkuste třeba snídat sladkou snídani – vynikající je ovesná kaše s čerstvým ovocem, medem a ořechy. Zasytí vás a zabrání pocitu, že dnes jste ještě neměli nic sladkého. Důležité je si také uvědomit, jak náročné aktivity vyvíjíte během dne. Pracujete-li manuálně či ve výrazném stresu, je spotřeba cukru vyšší než pokud celý den sedíte za počítačem. Důležitým aspektem je také dlouhý a kvalitní spánek, odbourání stresu a pravidelný pohyb.

Autor úvodního obrázku:  juliagriggshavey

Autor obrázku v textu:  joo0ey

Autor obrázku v textu:  Johan PabonŠtítky: , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz