Nepřeháníte to s dietou? II. část

Domů » Zdravá výživa » Nepřeháníte to s dietou? II. část
dietka

Říkáte si, že špatně zvolená dieta nemůže existovat? Pokud zastáváte názor, že hubnutí je vysloveně o omezení energetického příjmu a zvýšení výdeje pohybem, jste na velkém omylu. Mnoho dietářů si myslí, že pokud vynechá z jídelníčku sladkosti, ovoce s vysokým podílem cukru nebo omezí svačiny a obědy, výrazně se to projeví na váze a volném oblečení. Pokud ale z jídelníčku zmizí některé nezbytně nutné potraviny, může se jejich deficit projevit na vaší náladě, stavu pokožky ale i častějším nachlazením či alergiemi. Jak si naordinovat tu správnou dietu?

Superpotravina? Existuje!

 dieta2

Především ženy často bojují s padajícími vlasy. Možnou příčinou je nedostatek proteinů, vitaminu A a zinku ve stravě. V jídelníčku by proto zaručeně neměly chybět zdroje proteinů a zinku – například červené maso, čistý vaječný bílek nebo špenát, brokolice a játra. Zinek získáte z plodů moře a v menší míře ho našetříte i z dýňových a slunečnicových semínek, listové zeleniny či obilných klíčků. Slyšeli jste o tzv. superpotravinách? Do této kategorie můžeme zařadit sladkovodní ryby, které obsahují velké množství důležitých živin a měly by být součástí každého jídelníčku dětí, dospělých i seniorů. Konzumací rybího masa pokryjete denní dávku bílkovin s minimem tuku a cholesterolu! Ryby obsahují rovněž cenné omega-3 mastné kyseliny a chrání tak srdce a cévy. Ryby jsou rovněž výborným zdrojem vitaminů B6, B12 A a D a najdete v nich spoustu minerálních látek – vápník, fosfor, draslík a jód. Bohužel, český národ je v konzumaci ryb hodně pozadu a sní jich omezené množství, což je velká škoda.

 váha

Dieta by neměla být pouze omezování vašich oblíbených potravin, ale správným rozložením příjmu potravy po celý den. Dopřejte si občas něco dobrého, laskominku a sladkost, která vám chutná. Při odříkání se mozek přepíná do režimu „chci to, co nemůžu mít“ a vy budete nuceni stále myslet na jídlo. Tento stav ve vás může vyvolávat podrážděnost a neutuchající chutě, které si stále zakazujete.

Autor obrázků: healthydietingŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz