Nemáte čas chodit do fitka? I.

Domů » Jak zhubnout » Nemáte čas chodit do fitka? I.
joga

Spousta lidí by chtěla cvičit, ale buď se vymlouvají na nedostatek času a prostoru nebo zkrátka nechtějí za návštěvy fitness platit. Jak tedy zařadit do běžného života pravidelný pohyb? Jednoduše si ho naordinujte a začněte cvičit doma. Nejvíce lidí stojí přemáhání se doma převléct, vyšetřit místo na posilování či cvičení na podložce a pustit se do pravidelného tréninku. Když ale zvládnete prvotní přemáhání, máte vyhráno!

Malé cíle = jisté výsledky

dřepy

Pokud patříte mezi lenochy, kteří po práci usedají na gauč s balíčkem chipsů nebo se musí věnovat rodině, pracují na směny či mají zdravotní problémy, těžko vás někdo hned po skončení směny najde v nejbližším fitku, kde se úmorně dřete do smrtelného potu. Jestliže tedy není sport vaše nejoblíbenější činnost a vy se rozhodnete ze dne na den (jen tak) začít pravidelně běhat, po pár dnech vás to jednoduše přestane bavit a skončíte stejně rychle, jako jste začali. Proto si pohyb dávkujte postupně. Nedávejte si velké cíle, že celý týden budete cvičit a každý den obětujete hodinu mučení u posilování před televizí, protože jakmile z ničeho nic začnete své tělo „týrat“, bude stávkovat a vy ze sebe budete akorát zklamaní, protože nevydržíte tak velkou změnu ani týden. Nejlepší způsob, jak do svého života zapojit sportovní aktivity, je začít u přirozeného pohybu – chůze. Cestou do práce vystupte o zastávku dříve a do cíle se svižně projděte. Nezapomínejte si hlídat rovná záda a zapojit paže. Zapomeňte na vymoženost jménem výtah a vyjděte si do patra po svých. Za pár dní vyjdete schody bez zadýchání, po pár týdnech bude pro vás čekání na výtah naprosto nemyslitelné ztrácení času. Posilovat můžete i během běžných aktivit – třeba při čištění zubů si stoupněte na špičky a zatněte zadeček. Po měsíci přidejte dřepy – ráno, odpoledne i večer. Začněte s dávkováním třikrát po deseti dřepech a brzy vám to nebude stačit a sami se přistihnete, že přidáváte další.

 sklapovačky

Nezapomínejte ale na správně prováděné cviky, abyste si neublížili a nepřivodili zdravotní problémy. Při dřepování se rozkročte na šířku pánve a hlídejte rovná záda i chodidla stále na podlaze. Nedřepejte si až na paty, skončete s koleny v pravém úhlu. Kromě dřepů můžete do denního programu zařadit i tolik nenáviděné kliky. Pokud se pár dní přemůžete, zjistíte, že skutečně neexistuje lepší cvik na posílení horní poloviny těla! A nemusíte přece hned lámat rekordy, bohatě postačí patnáct kliků denně – třikrát denně po pěti.

Autor úvodního obrázku: workoutinfoguru

Autor obrázku v textu: midwesterns

Autor obrázku v textu: fitbieŠtítky: , , , ,

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz