Nejzdravější potraviny na světě – existují?

Domů » Zdravá výživa » Nejzdravější potraviny na světě – existují?
hubnutí - SOS a vos

Už od dávných dob hledají lidé elixír mládí, který by všem zajistil dlouhý nekonečný život, stále mladou pleť, svěží vzhled a dostatek energie. Bohužel, zatím nikdo nic nenašel, ale naštěstí existují potraviny, které vás zkrášlí a navíc jsou zdravé a chutné! Jejich pravidelnou konzumací si zajistíte stále mladý vzhled! Které potraviny to jsou?

Dary moře a přírody

 avocado

Chcete-li mít zdravé a silné vlasy a mladou pleť, začněte konzumovat lososa. Budete po něm mít i nádherně pěstěné nehty a to díky velkého množství omega 3 nenasycených mastných kyselin. Lososa si můžete dopřát i několikrát týdně. Vyzkoušejte ho na grilu nebo vařeného v páře se zeleninou. Zdravou a chutnou svačinku vám zajistí avokádo, které je z 20 procent tvořeno zdravými nenasycenými kyselinami a patří mezi zdroj zdravých tuků. Avokádo navíc obsahuje notnou dávku vitaminu E, C, B6 a B1. Najdete v něm i měď, draslík a další důležité látky, které vyhlazují pokožku a regenerují buňky celého těla. Pro zdravé potraviny nemusíte chodit daleko! Rajčata jsou například naprosto úžasnou zdravotní bombou, která obsahuje lykopen, extrémně silný antioxidant. Vyzkoušejte sníst alespoň šest rajčat denně a uvidíte, jak vaše pokožka omládne!

 losos

Po tisíce let je znám i olivový olej jako zázračný prostředek pro zdravý a pěstěný vzhled. Olivy a olivový olej patří mezi silné antioxidanty, které fungují rovněž jako prevence poškození buněk a zpomalují jejich stárnutí. Chcete pročistit organismus a dodat mu zdraví zevnitř? Pak začněte s pravidelným popíjením kvalitního (nejlépe sypaného) zeleného čaje, který dokáže zázraky! Zelený čaj je bohatý na flavonoid zvaný katechin, který má silné antioxidační schopnosti a pomůže vám se správným zažíváním a nahradí i kávu! A proč jíst česnek? Obsahuje antibakteriální složky, které zabraňují rozvoji infekcí a zánětů. Udělejte i vy něco pro své zdraví a podpořte správnou funkci metabolismu vhodně zvolenými potravinami, které vás ochrání před škodlivinami a zajistí mladistvý vzhled.

Autor úvodního obrázku: SOS a vos?

Autor obrázku v textu:  The Little Squirrel

Autor obrázku v textu:  RobertDennisŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz