Nastartujte metabolismus – které potraviny pomohou?

Domů » Zdravá výživa » Nastartujte metabolismus – které potraviny pomohou?
zazvor

Zdravé, chutné a přitom tak jednoduše dostupné potraviny umí podpořit funkci metabolismu tak, aby pracoval rychleji a navíc spaloval nechtěné špíčky. Které potraviny a nápoje vám pomohou v boji s nadbytečnými kily? Zapomeňte na nesmyslné diety a vytvořte si jídelníček bohatý na superpotraviny. Ozdravte svůj zažívací systém, snídejte a jezte pravidelně – výsledky se dostaví opravdu brzy!

Co radí babka bylinářka

 zelený čaj

Začněte s pitím zeleného čaje. Má skvělé antioxidační a protirakovinné účinky a je naprosto bez kalorií. Dobrá zpráva je, že urychluje oxidaci tuků, zvyšuje vnitřní teplotu a je skvělým pomocníkem při odvykání pití kávy. Mezi zdravé potraviny podporující správné fungování metabolismu se řadí rovněž Chia semínka. Pochází z jižní Ameriky a jako zdroj vlákniny je využívali již v době Aztécké. 30 gramů semínek obsahuje 11 gramů vlákniny, což pokryje téměř třetinu denní doporučené dávky. Přimíchejte si je třeba do jogurtu, salátu nebo zapijte dostatečným množstvím vody. Ze zahrádky využijte síly zázvoru a česneku. Kořenový zázvor je znám především jako skvělý zahřívač s aktivačním efektem, kterého využívají lidé v době  nemoci. Svou ostrou a hřejivou chutí zvyšuje rychlost látkové výměny a tělo se snaží využít uskladněný tuk jako zdroj energie. Kromě toho obsahuje vitamíny A, B1, B2, C a E. Česnek zase zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu a jeho pravidelnou konzumací dochází ke zvyšování teploty a tím i stimulaci organismu a lepšímu spalování.

 chia

Skvělým spalovačem jsou i známé chilli papričky s obsahem kapsaicinu, který umí popostrčit metabolismus a zvýšit vnitřní teplotu těla. Vyměňte sůl a pepř za chilli a zvýrazněte chuť sóji, robi, tofu či jiných lahůdek zdravějším kořením. Samozřejmě patří do skupiny poháněčů metabolismu i ryby, především tedy tuňák, losos a sardinky. Jsou bohaté na bílkoviny, podporují růst svalové hmoty a obsahují omega 3 mastné kyseliny. Z ovoce ochutnejte třeba grapefruit, který dokáže vyrovnávat hladinu cukru v krvi a pomáhá předcházet metabolickému syndromu. Začněte den s tímto kyselkavým ovocem a uvidíte, jak budete hned po ránu příjemně svěží a nastartováni do celého pracovního dne. Ideální je také do čisté vody.

Autor úvodního obrázku:  Xiaolu // 6 Bittersweets

Autor obrázku v textu:  panafotkas

Autor obrázku v textu:  healthforjoyŠtítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz