Krásné tělo? Vyboxujte si ho! I. část

Domů » Cvičení » Krásné tělo? Vyboxujte si ho! I. část
tělo

Nebaví vás složité choreografie při aerobiku nebo zumbě a naopak u jógy usínáte nudou? Právě pro takové byl vytvořen speciální kick box pro ženy, díky němuž se doslova proboxujete k bezkonkurenční postavě do plavek!

Zlepšete fyzičku

 kick box

Od devadesátých let se kick box postupně rozšiřoval do fitness center a začal pronikat i mezi lidi, kteří nechtějí studovat filozofii cvičení, nýbrž zlepšit fyzičku a vyboxovat lepší náladu. Kick box pro ženy je přesně navržen právě pro něžné pohlaví, neobsahuje tolik silových cviků, jako jsou kliky, shyby a není zapotřebí ani sparing pro trénink ve dvojici. Cílem kick boxu pro ženy je především zlepšení kondice, flexibility, rychlosti reakce, zhubnutí a tím samozřejmě spojené i zvednutí sebevědomí. Zároveň ale trénováním kick boxu získáte nový pohled na sebeobranu a naučíte se základní prvky pro obranu. Během šedesátiminutové lekce vydáte přibližně stejné množství kalorií jako během spinningu. Na rozdíl od jízdy na kole posílíte celé tělo, dáte zabrat hýžďovým svalům, stehnům, zádům i břichu a pozadu nezůstanou ani paže a lýtka. Intervalový trénink, kdy se střídá aerobní a silová zátěž, je pro hubnutí tou nejideálnější formou!

 kick box2

Přemýšlíte, v čem na lekci vyrazit? Nemusíte kupovat nějaké módní hadříky jako na aerobic, zumbu či jógu. Kick box není jen pro tvrdé holky, ale určitě neplatí žádná módní pravidla. Důležitá je volnost a pohodlnost. Na hodinu kick boxu můžete přijít ve volných teplácích nebo boxerských šortkách. Na kick boxu nebudete potřebovat ani obuv, většina trenérů je pro trénování naboso. Prvotní investicí budou bandáže, které zpevňují zápěstí, chrání klouby a na hodině se bez nich zkrátka neobejdete. Kick box je ideální pro ženy, které se chtějí vybít ze špatné nálady, vyboxovat problémy v práci nebo se uvolnit po celodenním shonu. V příštím díle vám představíme základní členění typů cvičení a samozřejmě pravidla, která je potřeba dodržovat.

Autor úvodního obrázku: Butz.2013

Autor obrázků v textu: laradanielleŠtítky: , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz