Jóga podle povahy

Domů » Cvičení » Jóga podle povahy
joga1

Temperament neboli souhrn charakteristických rysů každé osobnosti, se trvale projevuje na našich náladách, postoji ke světu i nám samotným. Jóga ale patří mezi kouzelnice a dokáže zabavit opravdu každého. Nezáleží tedy, jestli jste optimistický, veselý a vyrovnaný sangvinik nebo prudký, vzdorovitý a vznětlivý cholerik. Nechte si ušít jógu na míru a objevte její pozitivní kouzlo.

Značka: pro každého!

joga2

Přestaňte o tom přemýšlet a raději to jednoduše zkuste. Nic neztratíte! O józe se hovoří jako o stavu zastavení mysli a toho se bojí mnozí cholerikové, kteří nenajdou kýžený klid nebo melancholici, jež se obávají většího počtu lidí na cvičební hodině. Začněte vnímat své tělo, své myšlenky a zapomeňte na okolí. A který typ jógy se pro vás hodí? Flegmatik je člověk, který se rád nechává vést, nevyhledává příliš duchovna a líbí se mu, když se během cvičení zpotí. Pokud jste se v tomto typu našli, rozhodně vyzkoušejte powerjógu, která se cvičí v rychlejším tempu, zpevňuje postavu a posiluje vnitřní i vnější svaly. U této jógy zaručeně zhubnete! Melancholici by mohli jógovou terapii využít ke zklidnění anebo léčbě zdravotních obtíží a onemocnění, především pak těch, jež jsou původem psychosomatického charakteru – poruchy zažívání, bolesti hlavy, zad a deprese. Vyzkoušet můžete třeba naam jógu zakládající si na zvuku, pohybu a dechu. Cvičení vhodné pro začátečníky poskytuje okamžitý prožitek!

 joga3

Silové jóga, jako je například ashtanga nebo dance jóga, se hodí pro cholerické povahy, pro něž je základ rychlý a jasný výsledek. Neklidného člověka zklidní, dynamičnost uchvátí choleriky a nabije je novou energií. Pro sangviniky se hodí zase vinyasa jóga. Tento dynamický druh jógy spojuje jógové pozice do dokonalé souhry s dechem. Pokaždé jiná sestava vás bude bavit a chcete-li zkusit něco nového, navštivte lekci akrojógy, jež v sobě snoubí prvky jógy a akrobacie.

Autor úvodního obrázku: Grand Velas Riviera Nayarit

Autor obrázku v textu: GoToVan

Autor obrázku v textu:  Dance Photographer – Brendan Lally

 Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz