Jídlo versus kouření

Domů » Jak zhubnout » Jídlo versus kouření
kouření

Od Nového roku nekouřím, chci žít zdravě a zhubnu – toto jsou nejčastější novoroční předsevzetí, které ale dodrží jen setina z nás. Také jste se rozhodli skoncovat s nikotinem a nezdravou stravou? Přečtěte si pár rad o tom, proč je dobré nekouřit a jaký vliv mají cigaretové dýchánky na vaší postavu.

Ovlivňuje dietu kouření?

 obezita

 Cigarety jsou závislostí, která dává většině lidí pocit jistoty a bezpečí. Naopak, saháme-li po jídle, toužíme po slasti, která má uspokojit naše chuťové pohárky. Nikotin v cigaretách je do jisté míry povzbuzující a energetická složka, která nám dává pocit síly, odvahy. Pro mnohé je cigareta náhražkou plnohodnotné svačiny a mladí lidé po ni nejčastěji sahají právě proto, aby zahnali hlad. Pokud se ovšem podíváme na problematiku přejídání a kouření, horší variantu v tomto případě hraje jídlo. Obezita je problém, který čeká špatně se stravujícího člověka za pět let, kouření může představovat rakovinu plic za dvacet let. Ačkoli se to nezdá, hůře se zbavujeme závislosti na jídle, protože nám přináší pocit útěchy a uspokojení. Není se čemu divit, že mnoho kúr na odvykání kouření končí, samozřejmě váha jde nahoru. Mnoho lidí také řeší způsob, jak přestat kouřit, právě jídlem, což vede k obezitě, nadváze a pasivnějšímu stylu života.

 hubnutí

Diskutuje se také o tom, že kouření zrychluje metabolismus, což je z v určité míře pravda. Pokud se ale rozhodnete odhodit poslední krabičku cigaret, nemusíte si nijak upravovat jídelníček. Kuřáci často mění cigaretu za sportovní aktivitu, což vede k udržení původní váhy nebo dokonce mírnému hubnutí bez jakékoliv dřiny. Pokud ale přestanete kouřit a vaše váha se bude dva až tři měsíce šplhat nahoru, vyhledejte odbornou radu. Důležité bylo, je a vždy bude se správně stravovat, omezit sladké a zbytečné cukry, sportovat a mít trpělivost. Nikdo totiž zdravě nezhubne za týden či měsíc. Hubnutí není jen dočasnou záležitostí, ale zdravý životní styl by se měl stát součástí vás samých. A je jen na vás, zda k tomu vynecháte cigarety, nebo občas budete mít drobný prohřešek. I snížení počtu vykouřených cigaret denně se počítá!

Autor úvodního obrázku:  famous1999

Autor obrázku v textu:  skiran1968

Autor obrázku v textu:  weightlosslasvegasnvŠtítky: , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz