Jak rychle zhubnout?

Domů » Jak zhubnout » Jak rychle zhubnout?
Zeleninový salát

Mnoho lidí je bohužel nespokojených se svou postavou. Málokdo pro to ale dělá něco s dlouhodobého hlediska a raději vyhledává pomoc až na poslední chvíli. Týká se to především mnoha žen, které chtějí s nastávající letní sezónou zhubnout do plavek. Samozřejmě existuje celá řada krátkodobých diet, které skutečně umožní během několika krátkých dnů poměrně rychlý úbytek váhy. Jejich princip je víceméně stejný, a to malé dávky jídla, především potom ovoce a zeleniny. Zelenina totiž nemá téměř žádné kalorie a tak i když jí sníme jakékoliv množství, nezanechá to na našem těle téměř žádný viditelný problém – tedy kila navíc.

Pokud některou z těchto diet zvolíte také, určitě během této doby zhubnete několik kilogramů. Otázkou však zůstává, zda mají podobné diety skutečně nějaký smysl. Krátkodobě totiž několik kilogramů shodíte, ale v následujících týdnech jsou zase zpět. A často k nim ještě další kila přibudou. To vše je totiž způsobeno jo-jo efektem, který toto hladovění doprovází. Kromě něho můžete často očekávat i nevolnosti, celkovou slabost nebo výkyvy nálad. To vše proto, že vašemu tělu chybí nejenom jídlo, ale hlavně potřebné živiny. Často si tak podobnými dietami můžete zadělat i na řadu zdravotních problémů, nejvíce potom těch zažívacích.

Mnohem lepší volbou je začít s dietou a hubnutím mnohem dříve, než pár dní před dovolenou. Hubnutí bude přirozené, budete mít dostatek jídla a tak zmiňované zdravotní komplikace nehrozí. Navíc postupný úbytek váhy znamená, že si ji udržíte i z dlouhodobého hlediska. Stále si tedy myslíte, že je lepší volba rychle zhubnout a poté zase nabrat, než hubnout pomaleji, ale napořád? Odpověď necháme na vás. Většina lidí se samozřejmě kloní k té druhé variantě. Stačí jenom začít včas a do vaší dovolené budete mít přesně takovou postavu, jakou si přejete.

Autor úvodního obrázku – lehká večeře: kuwashimaŠtítky: , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz