Hubnutí aneb mýty a pověry

Domů » Jak zhubnout » Hubnutí aneb mýty a pověry
hubnutí

Kult štíhlého těla je neustále aktuálním tématem, kterým se zabývají miliony žen a z velké části také mužská populace, která se chce svým vzhledem vyrovnat hollywoodským celebritám a slavným. Ženy touží po vysportovaném těle bez chybičky a gramu tuku, muži zase přemýšlejí, jak docílit vypracovaných svalů. Málokdo však ví, že hubnutí neznamená jen odříkání a sportování. S ním je kromě odpočinku spojeno i správné stravování, odpočinek a relaxace.

Hubnu, takže nic nesmím?

 víno

Pro pořádek je třeba uvést, že mnohdy si nejsou zapálenci do diet ochotni připustit, že něco dělají špatně. Hubnutí neznamená jen striktní jídelníček, který vyřazuje všechno dobré. Je přece všeobecně známé, že pokud si něco odpíráme, tím více po tom toužíme a myslíme na to. Platí to i u jídla! Jestliže jste se dali na dráhu zdravého způsobu života, nemusí to nutně znamenat přestat pít třeba pivo nebo víno. Obojí je slazenou bombou, to je pravda, ale v malé míře vůbec vaše křivky nezhorší. U piva je třeba podotknout, že silně podporuje chuť k jídlu. To znamená, že po jednom půllitru nebo dvou deci vína neztloustnete, ale pokud se budete „nalívat“ každý den, za chvíli se to do vašeho zevnějšku výrazně promítne. A jak je to s fast foodem, které jsou kritiky tolik zakazované? Za předpokladu, že návštěva fast foodu u vás neznamená velkou sladkou limonádu, hranolky, hamburger a zmrzlinu, můžete si občasné návštěvy bez výčitek dopřát. Zeleninový salát nebo tortilla se zeleninou a kuřecím masem udělá méně škody než pizza!

 dieta

Pravidelně cvičíte, ale vaše váha stagnuje? Je potřeba si uvědomit, že cvičení funguje pouze v kombinaci s vyváženým jídelníčkem. Můžete cvičit denně i dvě hodiny, ale budete mít stále problém shodit pneumatiku kolem pasu, pokud se budete cpát rychlými cukry a váš jídelníček nebude obsahovat všechny potřebné složky. Říká se, že vyvážená strava má 70 procentní podíl na hubnutí. Sport je pouhým doplňkovým pomocníkem, který vymodeluje partie po hubnutí. Při udržování váhy je jakýkoliv pohyb dostatečný – ať už zvolíte lehké procházky, občasné plavání nebo třeba pravidelnou hru squashe s přáteli.

Autor úvodního obrázku:  mjsavage29

Autor obrázku v textu:  Dragos Cosmin- Getty Images Artist

Autor obrázku v textu:  Adam1175Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz