Kdo si hraje, nezlobí a netloustne!

Domů » Cvičení » Kdo si hraje, nezlobí a netloustne!
badminton

Teplé počasí je jako stvořené pro trávení volných chvilek venku v přírodě, na hřišti nebo v lese. I když možná máte tendence po práci raději zalézt do vany nebo se svalit na gauč k televizi, překonejte se a vyjděte zdravému životnímu stylu naproti! Nemusíte hned nasazovat dres a obávat se vyčerpávajícího maratonu, klidně postačí, když si vyhradíte hodinku času a užijete si zábavu, při které se protáhnete, posílíte, pobavíte a příjemně odpočinete! Které hry se hodí nejen k hubnutí, ale rovněž pro příjemné trávení času s rodinou, dětmi či přáteli?

Slackline zpevní svaly

slackline

Stále oblíbenější a vyhledávanější aktivita, kterou si můžete dopřát v parku nebo v zimním období i uvnitř hal. Lano natažené mezi dvěma stromy můžete připravit i doma. A v čem spočívá kouzlo pochodování po laně? Kromě zlepšení koncentrace a balance se naučíte správně držet tělo, zapojíte vnitřní svaly a hravou formou si dokonale odpočinete. Za tisícovku si tak rovnou domů můžete pořídit lano s kotvicím systémem a zkoušet s přáteli či dětmi, kdo dojde nejdál. Kolektivní sport, který je velmi oblíbený v jižních státech, se dostává konečně i do českých parků a hřišť. Jedná se o pétanque. Tuto sadu koulí si můžete koupit za pár stovek i domů na zahradu a zahrát si tak prakticky kdekoliv. Nečekejte žádný nárůst svalové hmoty nebo spálené kalorie, zato si užijete ale skvělé odpoledne s přáteli, zlepšíte koncentraci a ruce vás budou možná z toho neustálého vrhání koulemi bolet stejně, jako při kuželkách. Pétanque je vhodné hrát na zahradě nebo třeba na pláži v písku. V létě byste si rozhodně neměli nechat ujít alespoň hodinku badmintonu, který se řadí mezi aktivní spalovací sporty a není se čemu divit. Stačí vám jeden protihráč, raketa, míček a pořádná kvalitní obuv. Tělo si nejen důkladně protáhnete, ale rovněž posílíte nohy a zadeček, lýtka i ruce a zlepšíte držení těla. Badminton můžete hrát celoročně v halách, v létě si užijte intenzivní trénink třeba v parku nebo zahradě. Kromě samotné hry počítejte i s častým běháním, skákáním a protahováním při sbírání míčků.

frisbee

Mezi typicky letní aktivity patří i frisbee. Jedná se o klasickou hru s létajícím talířem, který můžete házet přátelům, dětem nebo svému čtyřnohému miláčkovi. Jeho sportovní i rekreační využití si užijí malí i velcí na různé vzdálenosti. Do podvědomí se dostává i disc golf, který spojuje frisbee s prvky golfu. Účelem hry je dostat speciální létající disky do košů. U hry si nejen skvěle potrénujete hod, ale zpevníte i paže, projdete se a zaručeně i psychicky uvolníte. Stresu či napětí se zbavíte třeba minigolfem, který je ideální v letních měsících. Sednout na zahrádku restaurace, dát si oblíbený vychlazený nápoj (bez cukru samozřejmě) a k tomu se pokoušet dostat golfový míček z bodu A do jamky, je skutečným požitkem patřícím k létu. Při tomto tréninku sice nezhubnete, zato potrénujete trpělivost a práci rukou.

Autor úvodního obrázku: Dee’lite

Autor obrázku v textu: ghismary

Autor obrázku v textu: mitchell3417Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz