Fit snídaně pro správný start

Domů » Jak zhubnout » Fit snídaně pro správný start
snídaně

Slyšíme to ze všech stran – nevynechávejte snídani, nepodceňujte ji a snídejte pravidelně. Podle odborníků je snídaně minimálně tak důležitá, jako oběd nebo večeře. Ráno je tělo v relativně zregenerovaném stavu, ale probouzí se za aktivitou a nějakou energii potřebuje pro rozjezd. Nastartujte se, rozhýbejte metabolismus a ještě si pochutnejte – na zdravé snídani ve slané či sladké variantě. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak snídat zdravě, chutně a předcházet tak ukládání tuku v těle. Na snídani si dopřejte především složené sacharidy, které se do těla uvolňují pomalu, nedochází k jejich ukládání do podkožního tuku a nezatěžuje se jimi slinivka břišní. Tím zamezíte riziku vzniku cukrovky.

Zelenina, Cottage a kváskový chléb

 snídaně3

Ze slané varianty si můžete vybrat třeba dvě míchaná vejce, plátky celozrnného chleba, lžičky másla a jedno rajče. Nic nezkazíte ani šunkou, okurkou či kozím sýrem. Na snídani se hodí i Cottage sýr, chřest a salát. Chleba můžete obložit také sýrem. Ze sladkých variant si můžete připravit třeba jáhlovou kaši s hruškami a švestkami. Stačí 80 gramů jáhel, hrušku, dvě blumy, půl jablíčka, hrstičku mandlí, skořici, kurkumu a jednu čajovou lžičku másla. Ideální snídani představují i špaldové palačinky, které připravíte ze dvou lžic špaldové mouky, jednoho vejce, lžičky strouhaného kokosu, deci mléka, špetky soli, skořice a másla ke smažení. Navrch můžete palačinky ozdobit vším, co máte rádi – domácí marmeládou, kardamomem, ořechy, jablkem či jiným chutným ovocem.

smoothie

Ke snídani jsou často doporučovány také fresh šťávy, známé jako smoothie. Ke snídani se doporučuje k mixovanému ovoci přidat jogurt, ořechy nebo vlákninu, aby byly zastoupeny všechny potřebné živiny a tělo nastartovalo proces spalování. Snídani ochutíte třeba lžičkou medu, ořechovým olejem, javorovým sirupem nebo čerstvou mátou, datlemi, skořicí či kakaem. Exotickou chuť získá vaše první jídlo díky kokosovému mléku, které podporuje funkci organismu a navíc báječně chutná. Snídejte s chutí a v klidu si vychutnejte každé sousto.

Autor úvodního obrázku:  MD´s Sandwiches & Café

Autor obrázku v textu:  StephanieDall88

Autor obrázku v textu:  Anja.2012Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz