Důvody, proč stále nehubnete

Domů » Jak zhubnout » Důvody, proč stále nehubnete
jídlo

Zdravý způsob stravování a občasný pohyb jsou základními, ale bohužel ne všemi aspekty k získání a udržení pevné štíhlé postavy. Mnohdy právě neúspěch ze shozených kil doprovází ztráta motivace a chuti vydržet a pokračovat v úsilí. Právě proto se může stát, že vaše zprvu nadšená kolegyně najednou sedí zahrabaná pod balíčky brambůrků a smutek neúspěchu zapíjí coca – colou. Které aspekty se mohou podílet na nesprávném fungování vašeho metabolismu a jak ho ovlivnit?

Více jezte i spěte

nadvaha

Může to znít neuvěřitelně, ale paradoxně malý přísun jídla může mnohdy za to, že se vaše tělo přepne do úsporného režimu a vaše váha začne stagnovat. Od přírody je lidské tělo nastaveno tak, aby přežilo co nejdéle, a to znamená v případě malého příjmu potravy snížit i spotřebu energie a chod základních životních funkcí. Jediným východiskem z tohoto začarovaného kruhu přejídání a téměř nulového příjmu jídla je pravidelná a vyvážená strava, která zahrnuje vydatnou snídani, výživné svačiny, kvalitní oběd a zdravou večeři. Zapomeňte na hladovky, přejídání nebo nezdravé potraviny! Špatný či nedostatečný spánek mohou mít rovněž výrazný vliv na vaše hubnutí. Pokud špatně spíte, budíte se nebo nemáte kvalitní nepřerušovaný spánek, začnou se bouřit hormony – estrogen i seroton. První zmiňovaný hormon pomáhá se snižováním ukládání tuků v oblasti břicha, boků a hýždí a druhý hormon je označován jako „hormon štěstí“. Odpusťte si proto raději sledování noční televize než kvalitní spánek a věnujte tělu 6 až 8 hodin relaxace v posteli.

 sleep

Za neúspěšným hubnutím může stát i stres, menstruace a v neposlední řadě i nedostatek pohybu. Stres z práce, povinností hoďte za hlavu a věnujte se pravidelné relaxaci. Vyhraďte si třeba jednou týdně hodinku pouze pro sebe, kdy se věnujte všemu, co vás baví a zcela vypněte. Nedostatek pohybu se může projevit i sedavým zaměstnáním. Pokud je vaše osmihodinová pracovní doba celou dobu v kancelářském křesle, dělejte si přestávky a protahujte se. Do práce vystupujte o pár zastávek dříve, skvělou motivací bude i cesta na oběd, a pokud nestíháte návštěvy fitness, podpořte zdravý životní styl alespoň domácím cvičením.

Autor úvodního obrázku: FrancisGoldsmith

Autor obrázku v textu: FBellon

Autor obrázku v textu: *amanda lynn

 Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz