Dovolená se blíží! Začněte hubnout už nyní!

Domů » Zdravá výživa » Dovolená se blíží! Začněte hubnout už nyní!
dieta

Máte naplánovanou dovolenou a teď už zbývá jen se zabalit a čekat? Využijte zbývajícího času do dovolené a začněte pracovat na své postavě. Ještě stále máte šanci zbavit se přebytečných špíčků a vyrýsovat svaly. Připravili jsme pro vás pár rad a tipů, které vám k dobrému pocitu v plavkách zaručeně pomůžou.

Začněte cvičit

 pomale cviceni

Hned ze startu do svého denního plánu zahrňte aerobní cvičení, které vám pomůže spálit tuky a anaerobní cviky, kterými posílíte a zpevníte svaly. Nemusíte se bát, že by to znamenalo denně dřít v posilovně. Bohatě postačí, když budete více chodit a alespoň dvakrát týdně běhat 20 minut a posilovat třeba doma před televizí během večerního sledování filmu či zpráv. Nebaví vás běhat? Nevadí, najděte si pohybovou aktivitu, která vás bude naplňovat, záleží pouze na vás, zda dáte přednost tanečním hodinám nebo se zapotíte třeba na trampolínách. Změna by se měla odrazit také ve stravování. Zapomeňte na detoxikační kúry a rychlé diety, během nichž zbytečně hladovíte a ochuzujete své tělo o cenné látky. Raději se zaměřte na vyváženou a pestrou stravu, vynechejte skryté cukry, tučná jídla z fast-foodu a nezdravé polotovary. Do jídelníčku zahrňte i zeleninové šťávy, které vás pročistí. Můžete si je připravit doma nebo koupit ve specializovaných prodejnách zdravé výživy.

 dovolená

Stanovili jste si cíl, kterého chcete dosáhnout? Pak zapomeňte na zbytečné vážení, které by vás mohlo odradit. Před zahájením změn ve svém životním stylu si můžete změřit obvod pasu, stehen, boků a paží a pak pozorovat, jak centimetry ubývají. Toto měření je mnohem přesnější než váhový úbytek. Nezapomeňte věnovat čas také sami sobě. Dělejte to, co vás baví, připravujte se na dovolenou a chvíle odpočinku s rodinou. Důležitou součástí zdravého životního stylu je také vydatný spánek, během něhož se regeneruje vaše tělo. Během změn se může dostavit únava, podrážděnost a ztráta motivace. Věřte ale, že pokud vytrváte, můžete se těšit na nový příval energie, lepší pocit ze sebe sama a brzký nákup oblečení v menší velikosti.

Autor úvodního obrázku:  natasia.causse

Autor obrázku v textu:  haylee_nighbert

Autor obrázku v textu:  kaylovesvintageŠtítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz