Diety, které raději nezkoušejte díl 1

Domů » Dietní jídelníček » Diety, které raději nezkoušejte díl 1
zhubnutí

Diety jsou velkým fenoménem současné moderní doby. Nebudeme si nic nalhávat, že na štíhlé nikoliv vychrtlé ženy je pohlíženo jinak než na ženy, které bojují s nadváhou a obezitou, trápí je zavalitá stehna a pomerančová kůže na zadečku. Obrovským důvodem pro držení všelijakých diet je bezesporu snaha se zalíbit okolí a držet tempo se současnými trendy, což občas končí fiaskem v podobě nesmyslných diet a jo-jo efektu. Pokud se i vy právě chystáte shodit nějaká kila a hledáte vhodnou dietu právě pro vás, přečtěte si pár rád, čemu se raději vyhnout.

Dietní kolotoč

 mléko

Diet existuje obrovské množství. Vyhledání výživového či dietního poradce není ještě úplně běžnou záležitostí, přestože vám tito odborníci sestaví jídelníček dle vašich individuálních problémů a potřeb. Pominete-li tedy výživové poradce a rozhodnete se vzít svá kila pevně do svých rukou, pak správnou dietu vybírejte s rozmyslem. Pokud se nechcete potýkat s jo-jo efektem, vyhněte se „rychlohubnoucím“ dietám. Tak například mléčná dieta slibuje úbytek váhy až 10 kilogramů ve dvou týdnech. Jídelníček této diety je velmi chudý, kde hlavními složkami jsou mléko, tvaroh, bílý jogurt a kysané mléko. Mezitím si dáte jen poskrovnu ovoce, zeleniny a masa. Tato dieta vám sice pomůže zhubnout nárazově například do plesových šatů, ale nikoli dlouhodobě. Jídelníček je nevyvážený a přes snížení příjem sacharidů a zvýšený příjem bílkovin, nebude mít tělo dostatek energie k vykonávání nějaké náročnější fyzické aktivity.

 vidlička

Další dietou, kterou vám dnes představíme, je tzv. Le Forking neboli vidličková dieta. Tento francouzský hit slibuje, že pokud budete konzumovat jídlo, které můžete nabrat pouze vidličkou, kila půjdou dolů téměř sama. To znamená, že nůž a lžíce jsou zapovězeny. Koho by bavilo jíst jen to, co bude moci napíchnout na vidličku? Ochudíte se o příjem masa, některých druhů ovoce a zeleniny a také pečiva. Z jídelníčku je potřeba vyškrtnout i vodové pochutiny, jako polévky, omáčky a jogurty. Vidličková dieta má také hodně daleko k zdravému a vyváženému jídelníčku a jo-jo efekt na sebe nenechá dlouho čekat. Hubněte s rozumem a dostaňte se k vysněné postavě po malých krůčcích. Základem úspěchu jsou stále dokola opakovaná zaklínadla – zdravá a vyvážená strava, sport a pitný režim.

Autor úvodního obrázku: Minecraft2

Autor obrázku v textu:  fotoedu

Autor obrázku v textu: richtermichaŠtítky: , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz