Dietní přílohy, které potěší vaše chuťové buňky

Domů » Dietní jídelníček » Dietní přílohy, které potěší vaše chuťové buňky
zelenina

Dieta a přílohy? Bohužel se budete muset řady z nich vzdát. Oblíbené hranolky, chutné krokety nebo nenahraditelné knedlíky si v případě diety ve vašem jídelníčku nenajdou místo. Přesto nemusíte smutnit, protože lahodné přílohy si můžete připravit i v dietní verzi. Jídlo prostě musí být chutné, jinak se výrazně snižuje motivace zdravého stravování a u diety moc dlouho nevydržíte. Nenechte se rozhodit talířem plným zdravé přílohy a objevte nové a zajímavé chutě, které vám mohou lahodné varianty příloh nabídnout. 

Celerové potěšení

hubnutí

Mezi zdravé a dietní přílohy bezesporu patří polenta, což označuje kukuřičnou kaši. Obsahuje mnoho minerálů, bílkovin a vlákniny. V obchodě si stačí koupit kukuřičnou mouku nebo kukuřičnou krupici, kterou spaříte, nasypete do osolené vařící vody a mícháte, dokud vám nevznikne kaše. Za malou chvilku budete mít na stole pochoutku populární především v Řecku a Itálii. Mezi dietní přílohy můžete také zařadit hnědou rýži. Hnědá rýže nezpůsobuje zvyšování hladiny cukru v krvi a obsahuje důležité vitamíny a minerály. Neloupaná rýže je také bohatá na vlákninu, vitamín B, draslík, jód, zinek nebo například kyselinu listovou. Hnědá rýže patří k dietnější a zdravější variantě než klasická rýže, nicméně chuť je v podstatě stejná a výborně se hodí k masu nebo zelenině. Nedokážete zapomenout na vaše oblíbené hranolky? Zkuste je nahradit zdravějšími celerovými, pečenými v troubě bez oleje nebo smažené na kapce olivového oleje. Chuťově nerozeznatelné, ovšem kalorický příjem zásadní!

cizrna

Nikdy nic nezkazíte ani zeleninovými přílohami. Je zřejmě zbytečné opakovat, že zelenina obsahuje vitamíny a živiny prospěšné organismu a můžete ji konzumovat kdykoliv během dne v neomezeném množství. Menší saláty nebo porce zeleniny vám vynahradí hranolky nebo brambory. Zeleninu také můžete kombinovat s kuskusem nebo méně známou quinoou. Quinoa je vysokohorská plodina, jejíž zrna mají vysokou nutriční hodnotu, obsahuje vysoký podíl aminokyselin, albuminu a globulínu a naopak neobsahuje lepek. Pusťte se do přípravy chutných dietních příloh a nenechte se zlákat knedlíky. Své místo ve vaší kuchyni najde zaručeně také římský hrách, dietní pochoutka známá jako cizrna.

Autor úvodního obrázku:  ahmadpi

Autor obrázku v textu:  MagicGlobalGroup

Autor obrázku v textu:  Jude DoylandŠtítky: , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz