Čas na jarní detox – začněte játry

Domů » Dietní jídelníček » Čas na jarní detox – začněte játry
detox2

Detoxikace organismu by měla patřit k pravidelnému odlehčení vašeho těla. A nadcházející jaro je skvělou možností, jak s detoxem začít! Odlehčete svým játrům, vyčistěte trávicí trakt a vypěstujte si novou střevní mikroflóru. Tím ale pozitiva detoxikační kúry nekončí! Navíc výrazně posílíte imunitu, omládnete, zlepšíte revma i migrény a omezíte riziko zánětů v těle.

Myslete na svá játra, ledviny a střeva

ostropestřec

Právě vyjmenované orgány si zaslouží vaši pozornost, protože během celého roku je zatěžujeme nejen jídlem, ale i alkoholem, škodlivým kouřením nebo léky. Játra produkují bílkovinné látky a zhodnocují přijatou potravu, odbourávají také produkty látkové výměny a nepoužitelné odvádějí. Udělejte proto něco pro svá játra a věnujte jim regeneraci, kterou si zaslouží. Jak játra detoxikovat? Alespoň na tři týdny se vzdejte alkoholu, živočišných tuků a cukrů a naopak přijdete do jídelníčku hořké byliny a připravte si ozdravný zábal. Mezi zdravé a prospěšné byliny patří například polníček, čekanka, růžičková kapusta, kopřiva, šalvěj nebo rozmarýn a ostropestřec. Pro očistný zábal stačí přiložit vyždímaný ručník namáčený v horké slané vodě na játra. Ty jsou na pravé straně břicha hned pod žebry. Na ručník si položte láhev s horkou vodou. Tím podpoříte funkci orgánů a tvorbu žluče. Během detoxikační kúry si zábal připravte nejlépe každý den.

detox

Během detoxikace nezapomínejte ani na přípravu zdravých pokrmů na kvalitním oleji. Vybírat můžete třeba arašídový olej ve formě olejového klystýru, který je skvělý při zácpě nebo dýňový olej, který se doporučuje při zánětech kloubů, revmatismu. Za zmínku stojí i lněný olej, mandlový nebo olej z černého kmínu. Ve vaší spíži by neměl chybět ani kokosový olej, který využijete při domácích masážích, v kuchyni nahradí všechny oleje na smažení a sezamový olej, který zmírňuje bolesti hlavy i lupénku. V dalším díle vám poradíme, jak detoxikovat střeva. Vstupte do jara jako znovuzrození!

Autor úvodního obrázku: TipsTimesAdmin

Autor obrázku v textu: foxypar4

Autor obrázku v textu: DashamaYoga

 Štítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz