Bojujte proti otokům i celulitidě – odvodněte se!

Domů » Jak zhubnout » Bojujte proti otokům i celulitidě – odvodněte se!
celulitida

Častým důvodem, proč se nám nedaří zhubnout, je zadržování vody v těle. To může být spojeno například s nadměrným solením, konzumací potravin a nápojů obsahujících cukr, ale na vině může být i nedostatek draslíku v jídelníčku. Léto se blíží, a proto už nyní vyrazte do boje s otoky a celulitidou a doplňte tělu vápník, dodržujte pitný režim a jezte ty správné potraviny.

Potraviny, které vám pomohou

 okurka

Do nákupního košíku určitě přidejte kořenovou zeleninu, především petržel. Ten totiž obsahuje flavonoidy, které mají močopudné účinky a navíc velkou dávku vitaminu C. Petržel má také pozitivní vliv na imunitní systém, povzbuzuje jaterní činnost a je bohatým zdrojem betakarotenu, železa, manganu, draslíku, fosforu a hořčíku. Právě díky močopudným účinkům pomáhá z těla vyloučit nadměrnou kyselinu močovou vznikající při trávení masa. Dalším zdrojem antioxidantů, vlákniny a velkého množství vody jsou rajčata. Ty si můžete vypěstovat i doma na zahrádce nebo v truhlíku na balkoně. Překvapí vás močopudnými účinky a blahodárně působí i na problémy s prostatou. Rajčata můžete jíst syrová, hodí se do polévek, pomazánek, omáček i na slaný koláč či pizzu. Další zelenina bohatá na obsah vody je bezesporu salátová okurka. Ta je složena z více než 95% vody. Patří mezi pomocníky při detoxikaci, podporují činnost jater, žlučníku a střev a obecně je okurka považována za nejúčinnější přírodní diruretikum.

 chřest

S blížící se letní sezonou je čas nakupovat také melouny. Ty mají velký podíl vitaminu A, B a C. Díky vysokému obsahu vody a vlákniny má také močopudný efekt a díky tomu je ideálním pomocníkem v boji proti otokům a celulitidě. Ve vaší spíži by neměl chybět ani chřest, král zeleniny. Čistí ledviny, obsahuje vitaminy a minerální látky a kyselinu listovou. Čerstvý chřest seženete především v květnu a červnu. Nezapomínejte na bylinky! Například rukola je ideální. Nabízí vysoký podíl vitaminu C, betakarotenu a její konzumace zvyšuje chuť k jídlu, detoxikuje játra a čistí krev.

Autor úvodního obrázku:  dubailasertreatments

Autor obrázku v textu:  finnish cooking project

Autor obrázku v textu:  MuffetŠtítky: , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz