Bojujte proti dietním prohřeškům

Domů » Jak zhubnout » Bojujte proti dietním prohřeškům
sladké

Chodíte do práce okolo vaší oblíbené cukrárny, kde se výstavka jenom hemží sladkými dortíky, koláčky a jinými cukrem politými laskominami? Vyhýbáte se obloukem pultu se zákusky, ale přitom jen čekáte, až budete moci po obědě vyzkoušet nový dort nebo sníst ještě teplý závin? Největší dietní prohřešky, které kazí naše úsilí v hubnutí, lze určitým způsobem eliminovat a snížit tak dopad nadbytečného příjmu cukru a bílé mouky. Důležité je vědět, kdy si smíte dát sladké a přitom neočekávat na váze kilo navíc.

Zapomeňte na posilovnu

 jídelko

Nedokážete-li si odepřít něco sladkého, ať už pečeného či nepečeného, po obědě a večer, zkuste přijímat sacharidy v tu správnou dobu – nejlépe ráno. Tělo je nastartované a během celého dne dokáže nadbytečné cukry spálit. Naopak, dáváte-li přednost večernímu mlsání, vaše tělo trpí únavou, nechutenstvím, které vede k ukládání zásob na horší časy, až doma nebudete mít tabulku vaší oblíbené čokolády. Pokud i přesto musíte večer něco dobrého zdlábnout, sáhněte raději po bonbonech z kvalitní čokolády. A jak odolat lákavému pokušení na oslavách? Před samotným nášupem si obejděte stůl s pohoštěním alespoň dvakrát, nejlépe třikrát. Pořádně si prohlédněte, co se vám líbí, na co máte skutečně chuť. Nesahejte po všem jen proto, že dobroty vypadají bezchybně naaranžovány na stole a budí dojem dokonalosti. Naložte si laskominy na dezertní talířek a sami ze sebe budete mít dobrý pocit už proto, že nespořádáte všechno a navíc jen v omezeném množství.

 nordic

A jak si ulehčit sportování? Někteří berou pohyb jako nucené zlo, pro jiné je to potěšení a způsob odreagování. Pro většinu „necvičenců“ je to ale nepředstavitelné, a proto většinou novoroční předsevzetí v podobě zhubnout za pomoci pravidelných návštěv fitness centra, končí v odpadkovém koši. Vykašlete se na posilovnu a začněte se zcela přirozeným pohybem – chůzí. Bohatě postačí, když se budete chůzi věnovat 30 minut denně, ideálně pak čtyřicet pět. Vytáhněte ven sousedku nebo provětrejte svého domácího mazlíčka. A jak poznáte to správné tempo? Když budete moci u sportovní aktivity mluvit, spalujete. Na pomoc si můžete vzít třeba hůlky a chodit ve stylu nordic walking – posílíte paže, záda i prsní svaly. Nebojte se dietních prohřešků a najděte si ten správný způsob, jak zhubnout, ale zároveň zůstat věrným milovníkem sladkých dobrot.

Autor úvodního obrázku:  Living Juicy

Autor obrázku v textu:  Carole Poirot

Autor obrázku v textu:  Nordic Walking LatviaŠtítky: , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz