Aqua cvičení – ideální v horkých dnech!

Domů » Cvičení » Aqua cvičení – ideální v horkých dnech!
aqua

Pravidelné cvičení je v létě podpořeno navíc sluníčkem a přívětivým počasím, které chtě nechtě vyžene ven i toho největšího lenocha. Pokud vás ale baví běh, box nebo třeba zumba a nechce se vám v horkém létě běhat po vyhřátém asfaltu nebo se potit ve fitku, zkuste něco jiného – skočte do vody a užijte si vaše oblíbené cvičení v nové podobě – pod vodou, s větším odporem vody a samozřejmě za účelem spálení dalších přebytečných kalorií.

Až 2000 kcal

 aqua spinn

Ve vodě lze praktikovat téměř cokoliv. Donedávna byl velkou neznámou aqua spinning, který funguje na stejném principu jako jeho předchůdce na souši a těší se stále rostoucí oblibě. Aqua spinning nezatěžuje klouby a odpor vody skvěle masíruje pokožku, zabraňuje celulitidě a báječně vás uvolní. Díky vodě se nemusíte bát bolavých kloubů. Proto mohou aqua tréninky navštěvovat i lidé se silnou obezitou, kdy jejich bolesti zad a kolen neohrožují na zdraví. Aqua zumba je dlouho známým a stále oblíbeným cvičením, při kterém se využívají základní kroky salsy, samby, reggeatonu i merengue. Cvičit můžete ve vodě do výšky hrudníku a pro méně zdatné cvičence se  nabízí možnost cvičení v mělčí vodě. Aqua aerobic najdete na téměř každé plovárně a často je zahrnut i ve cvičení u moře či pohybových víkendech. Pro zlepšení kondice a milovníky běhu se nabízí aqua jogging, zaměřený na rehabilitaci. Během ve vodě spálíte až o 40% kalorií více než na souši a běhat můžete v mělké vodě, kde se odrážíte nohama jako na souši nebo v hluboké vodě za pomocí Aqua beltu. Díky tomuto cvičení zlepšíte svou výkonnost, vytrvalost, značně posílíte srdce a budete se cítit skvěle!

 aqua zumba

Hledáte-li něco, kde se opravdu vybijete ze špatné nálady a starostí doma či v práci, vyzkoušejte aqua kickbox. Toto energetické cvičení představuje hodinku pohybu v ostrém tempu za střídání úderů, kopů a seků. Během jedné lekce tak spálíte až 2000 kcal a navíc posílíte zádových svalů, hýždí, břicha i nohou. Že je vaše parketa pomalé klidné cvičení? Pak právě pro vás připravili lekce aqua jógy, která vychází z tradiční jógy. Relaxační cvičení v mělké vodě přináší obrovskou úlevu a zklidnění. Hodí se pro těhotné ženy i lidi s omezenou mobilitou. Během pravidelného tréninku se můžete těšit na zlepšení vytrvalosti, zvýšení síly, větší ohebnosti. Najděte si svůj šálek cvičení i vy a využijte vodních hrátek ve vašem oblíbeném bazéně.

Autor úvodního obrázku:  Von Wong

Autor obrázku v textu: bestdaily

Autor obrázku v textu:  Z-TEAM | Z-CLUB | Z-EVENT | Z-HOLIDAYŠtítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz