Jak získat energii na celý den? Jezte správně snídani i svačinu!

Domů » Dietní jídelníček » Jak získat energii na celý den? Jezte správně snídani i svačinu!
snídaně

Každý jídelníček by měl být sestaven podle individuálních potřeb každého jedince. Porce i skladba jídel by měly být rozloženy do celého dne tak, abyste nepociťovali únavu či návaly hladu. Víte ale, co snídat, svačit a jaké potraviny zvolit k obědu nebo večeři? Přečtěte si naše rady, se kterými nebudete pociťovat hlad ani nesáhnete po zbytečných cukrech ve sladkostech.

Snídaně je základ

kaša

Kolikrát jste už slyšeli, že bez snídaně to zkrátka nepůjde? A je to skutečně pravda! Díky vyvážené snídani jakožto prvnímu jídlu dne se ubráníte kolísání cukru v krvi a nezvladatelným návalům hladu či únavy. A jak by měla snídaně vypadat? Vyzkoušet můžete sladké i slané varianty. Z těch sladkých vám určitě zachutná ovesná kaše či cereálie s nízkotučným mlékem. Díky vysokému obsahu rozpustné vlákniny si udržíte hladinu cukru v rovnováze a tím se bude energie uvolňovat postupně, takže už žádný hlad, chutě či únava! Výborná jsou i míchaná vejce v kombinaci s uzeným lososem. Právě zdravé tuky obsažené v této rybě jsou skvělou prevencí proti mikroskopickým trhlinkám ve svalech. Umožní vám regeneraci po cvičení či svižné ranní procházce anebo běhu. Pro milovníky sladkého se hodí třeba arašídové nebo mandlové máslo na celozrnném toustu a to díky obsahu bílkovin a nenasycených mastných kyselin prospěšných pro srdce. Energii tak budete získávat delší dobu, sacharidy se naopak stráví pomaleji.

rozcvička

Ač se málo kdo z nás donutí rannímu cvičení, věřte, že je to nejlepší volba pro rozhýbání a svěží pocit po celý den. A stačí vám jen pár minut. Začněte 10 kliky, přidejte 10 výpadů dopředu a 10 výpadů dozadu s činkami. Nezapomeňte protáhnout i zádové svaly a potrápit bříško. Dopolední svačinka by měla být zase lehká a plná vitamínů. Dopolední snack si dopřejte v podobě 30 gramů ořechů, ovoce, ovocného smoothie nebo třeba 30 gramů nízkotučného jogurtu. Během pracovního procesu nezapomínejte potrápit i mozek. Někomu postačí mini rozcvička za stolem, jiným zase pomůže protáhnutí krční páteře, zad a rukou.

Autor úvodního obrázku: with wind

Autor obrázku v textu: thepinkpeppercorn

Autor obrázku v textu: Smoobs

 Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz