Dash dieta – přestat solit a začít ozdravovat tělo

Domů » Dietní jídelníček » Dash dieta – přestat solit a začít ozdravovat tělo




hubnutíí

V České republice se solí až třikrát více, než je doporučený denní limit. Proto je jedním ze základních pravidel dash diety úplné vynechání soli. Snížením příjmu sodíku a živočišných tuků dochází k ozdravování obrovské úlevě vašich ledvin. Po dobu diety si nepochutnáte ani na čokoládách, sušenkách a koláčcích, naopak se těšte na přísun čerstvého ovoce, zeleniny, nízkotučných mléčných výrobků, drůbeže a ryb. V jídelníčku by během dash diety nemělo chybět ani celozrnný pečivo a zdravé tuky. Co dále vám může dash dieta nabídnout?

Vyvážený jídelníček na ukázku

dieta1

V jídelníčku nesmí chybět obiloviny, zelenina, ovoce, mléčné produkty a maso či ryby. Obilovinami vyplňte 6 až 12 porcí denně. Jedna porce se rovná krajíci chleba, 30 gramům cereálií, půl hrníčku uvařené rýže nebo těstovinám. K tomu přidejte 3 až 6 porcí zeleniny, přičemž jedna porce se dá přepočítat na hrnek čerstvé listové zeleniny, půl hrnku vařené zeleniny nebo půl sklenice zeleninového džusu. Ovoce si dopřejte v rozmezí 4 až 6 porcí denně. Jedna porce odpovídá menšímu kousku ovoce, půl hrnku syrového či mraženého ovoce, čtvrt hrnku sušeného či zavařeného ovoce a půl sklenice ovocného džusu. Z mléčných produktů ochutnejte jogurt, sklenici mléka, 50 gramů třiceti procentního sýra nebo vejce. Denně byste měli zkonzumovat dvě až čtyři porce. Maso a ryby rovněž nesmí chybět ve vaší lednici. Denně si dejte alespoň 3 až 8 porcí, z toho jedna porce se rovná 30 gramům masa nebo ryb. Vsaďte především na netučné ryby a libové dietní maso.

 jídlo

Dash dieta je ideální pro ty, kdo potřebují zlepšit funkci ledvin, mají sklony k hypertenzi a touží shodit přebytečná kila. Dalo by se říci, že tato dieta není ani tak dietou, jako spíše skvělým způsobem nasměrování se na zdravou stezku stravování. Ideální je také pro osoby trpící problémy s krevním tlakem nebo potížemi se zvýšeným cholesterolem. Při pravidelném stravování, občasném pohybu zhubnete bez hladovění a přitom bude mít vaše tělo pořád dostatek vitamínů a minerálů. Ve vašem jídelníčku budou zastoupeny všechny nepostradatelné prvky včetně hořčíku, draslíku, vápníku a fosforu. Z ovoce načerpáte vlákninu a díky minerálním látkám předejdete slabosti, malátnosti, zácpě či otravné bolesti hlavy.

Autor úvodního obrázku: TipsTimesAdmin

Autor obrázku v textu: Arya Ziai

Autor obrázku v textu:  faicalo1986

 



Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz