Probiotika – tak trochu jiný jogurt 1. část

Domů » Zdravá výživa » Probiotika – tak trochu jiný jogurt 1. část
probiotika

Živé mikroorganismy, které žijí v našem těla v několika stovkách milionů a zasluhují se o rovnováhu, posilují imunitu, zlepšují trávení a navíc urychlují léčení. Ano, hlavním tématem dne jsou probiotika, která jsou součástí střevní mikroflóry a díky nim správně pracuje naše tělo, zažívání i obranyschopnost. Můžete si je koupit v lékárně ve formě tabletek, nebo je najdete v jogurtech. A co všechno umí?

Skvělá prevence nejen pro dospělé

probio vs antibio

Probiotika si dokáží skvěle poradit s nejrůznějšími viry a bacily a chránit nás tak před množením škodlivých mikroorganismů. Tím se vyhýbáme třeba průjmům, vaginálním mykózám či častému nachlazení. Probiotika dokonale zlepšují trávení a tím si můžeme občas dovolit nezdravé jídlo, více alkoholu nebo kouření. Působí dokonce proti stresu a zajišťuje tak správný chod celého našeho těla. Dalším velkým plusem je také to, že probiotika jsou zcela přírodní a řadí se mezi „hodné bakterie“. Abyste je doplnili do svého těla, kde jich žije až pět set druhů, stačí konzumovat kyssané pléčné výrobky nebo přípravky z lékárny ve formě tablet. Probiotika si dopřejte i v době nemoci, kdy užíváte antibiotika. Ty jsou velice účinné v boji s bakteriemi, ale bohužel zabíjejí i zdravé bakterie. Na mnoho lidí s citlivým organismem mohou antibiotika působit i vedlejšími jevy, jako je například průjem či nevolnost. Při léčbě antibiotiky si dopřejte i pravidelnou dávku probiotik, které navrací tělu rovnováhu.

probiotika2

Probiotika jsou často opomíjena i při výživě dětí. První probiotickou „dávku“ dostávají děti hned po narození a přísunem mateřského mléka. Jejich vyvážený příjem je důležitý pro zdravý růst, vyrovnanou harmonii i pevnou imunitu. Mezi odborníky se dokonce hovoří o tom, že probiotika podávaná dětem od útlého věku výrazně snižují budoucí alergie i autoimunitní onemocnění. Nezapomeňte proto vašim potomkům připravit ke svačině kvalitní jogurt, který obsahuje probiotika a prospěšné bakterie. O nich se dočtete v dalším díle probiotického speciálu.

Autor úvodního obrázku: Stefan Richards

Autor obrázku v textu: stabilitees-com

Autor obrázku v textu: Jenn ♥

 Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz