Oslaďte si život tím správným cukrem

Domů » Jak zhubnout » Oslaďte si život tím správným cukrem
cukr

Cukr, nedokážeme si bez něj představit svůj život. Stejně jako sůl patří k nepostradatelným pomocníkům v kuchyni i jako kamarád při stresu ve formě čokolády a sladkých limonád. Cukr je bohužel vnímán také jako prostředek k nabývání na váze a potažmo i obezitě. Jak ale správně s cukrem hospodařit? Máme se cukru bát, přestat úplně sladit nebo najít správnou náhražku?

Bez cukru nepřežijeme

sladidlo

V našem životě si nejčastěji osladíme život rafinovaným bílým cukrem, který potřebuje nejen naše tělo, ale také mozek. Při výrazném nedostatku hrozí kolaps organismu a špatné fungování mozkové činnosti. Jak je tedy možné, že se bojíme osladit si kafe a vyhýbáme se sladkému? Je důležité si uvědomit, že právě cukr je tím nejdůležitějším a nejrychlejším zdrojem energie. Pokud ale saháte po chipsech, čokoládách, není to tím, že jste oslabeni po velkém výkonu. Naopak, vaše tělo se snaží upozornit na nevyvážený jídelníček a zřejmě i chybějící vitaminy, živiny a minerály. A právě proto je první, po čem skočíme, cukr. Samozřejmě je zcela v pořádku, že je cukr součástí každého jídelníčku, ale jeho konzumace by neměla přesáhnout asi 70 gramů denně. To znamená, že za celý den můžete sníst dvacet kostek cukru a ačkoliv se to zdá hodně, při celodenním výdeji energie je to poměrně směšný počet. Spoustu zbytečného cukru v sobě ukrývají tolik proklínané a zavrhované limonády a slazené minerálky. Cukr je jednoduše všude, v kečupu, krekrech, hamburgerech i pivě, víně a zmrzlině.

stévie

Pokud potřebujete osladit svůj život, najděte si správnou náhradu za obyčejný bílý cukr. Na pečení se hodí třeba sirupy z agáve, rýže a pšenice. Sirup z agáve je mnohonásobně zdravější než obyčejný cukr. Navíc v tekuté formě stačí použít menší množství. Zajímavým řešením může být i kokosový cukr, který se vyrábí z květového nektaru a dokáže jídlu propůjčit exotický nádech. Častou náhradou bílého cukru je třtinový, který ale vůbec není o tolik zdravější než rafinovaný bílý cukr. Má akorát jinou chuť, ale vy určitě raději vybírejte z přírodních sladidel. Vyvarujte se náhradních sladidel, které sice mají nulovou energetickou hodnotu, ale zbytečně přidáváte do svého života chemii. Navíc tato sladidla nejsou vhodná pro děti a těhotné ženy. Nápoje si oslaďte stévií, která nakopne svou sladkou chutí bez kalorií každého.

Autor úvodního obrázku: Logan Brumm Photography and Design

Autor obrázku v textu:  Reliv International

Autor obrázku v textu:  FoodBev PhotosŠtítky: , , , ,

Vložit komentář

(c) 2013 - 2015 | HubnemeSpolu.cz